Okunma

FriendFeed de Tasarım Değiştiriyor


07 Nisan 2009 Salı 10:49
FriendFeed de Tasarım Değiştiriyor

Arkadaş takip etme servisi olarak tanımlayabileceğimiz FriendFeed tasarım değişikliğine gidiyor. Dün akşam itibariyle beta.friendfeed.com adresinde yeni halini kullanıcılarının beğenisine sunan FriendFeed yeni özellikler sunmuş sunmasına da eski kullanıcıları durumdan biraz şikayetçi görünüyor.


Eski kullanıcılardan beğenmeyenlerin oranı daha fazla gibi.

Yenilenen tasarımda ilk farkedilen arka fonun beyazdan griye dönmesi. Yapılan yorumlarda beyaz renkten genelde memnun olduklarını dile getiren Türk FriendFeed kullanıcıları, yeni renge alışmak için biraz süre gerektiğini belirtiyor. Sitedeki ikinci yenilik ise sol tarafta bulunan linkler ve odaların sağ tarafa kaydırılmış olması. Burada bir kutu içerisinde verilen linklerin altına ayrıca takip ettiğiniz isimlerin bir kısmı eklenmiş durumda.

Yeni tasarımın beğenilen yönleri de var elbette. Örneğin eski tasarımda sayfa belirli aralıklarla yenilenirken anlık görüntü için Real-time görünümüne geçmek gerekiyordu. Yenisinde bu seçenek ortadan kalkmış durumda ve tüm yazılar anlık güncelleniyor.


Eski tasarım bir süre daha yoluna devam edecek.

Beğenilen bir diğer yenilik ise takip ettiğiniz kişilere direkt mesaj gönderebilme özelliği. Bunu eski versiyonda yapmak mümkün olmuyordu. İlk gelen yorumlar, “bunu iyi akıl etmişler” yönünde. Bu sayede anlık mesajlaşma yazılımı gibi kullanabilmek mümkün hale geliyor. Dileyen kullanıcılar yeni versiyonla ilgili yorumlarını site yetkililerine ve diğer kullanıcılara aktarmak için FriendFeed Beta odasına dahil olabiliyor. FriendFeed yetkilileri, gelen hemen her yoruma hızlı bir şekilde cevap yazmayı ihmal etmiyor.

:: FriendFeed’in yeni halini nasıl buldunuz?

Bilgi için: beta.friendfeed.com
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" FriendFeed de Tasarım Değiştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere FriendFeed de Tasarım Değiştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda FriendFeed de Tasarım Değiştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "