Fujifilm X-T4 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı


26 Şubat 2020 Çarşamba 11:45
Fujifilm X-T4 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Fujifilm X-T4 modeli kısa bir süre önce resmi olarak duyuruldu. Aynasız fotoğraf makinesi kategorisinde yer alacak olan Fujifilm X-T4 özellikleri dikkate alındığında makine, doğrudan Sony A6600 ve Panasonic GH5 modelleri karşısında konumlanıyor.

Fujifilm X-T4 özellikleri

Fujifilm X-T4 özellikleri hakkında ilk bahsedilmesi gereken nokta, 26.1MP X-Trans CMOS 4 sensörü. Görüntü işleme görevini ise X-Processor 4 üstleniyor. Yenilenen 425 noktalı AF yani otomatik odaklama sistemi ile birlikte 0.4 saniye gibi bir sürede otomatik odaklama yapabildiğine dikkat çekiliyor. Ek olarak odak takibi özelliğinde de ciddi iyileştirmeler yapıldığı belirtiliyor.

Fujifilm X-T4

Özellikle vLog çeken kullanıcılar için kritik öneme sahip olan gövdeye dahil edilmiş görüntü sabitleme teknolojisi IBIS, bu modelde atlanmayan detaylardan olmuş. Açıklanan bilgilere göre makinede, 5 yönlü bir IBIS sistemi kullanılıyor.

Aynasız fotoğraf makinesi söz konusu olduğunda video kaydı da önemli bir yere sahip. Nitekim X-T4 teknik detaylarında video kayıt konusunda da geliştirmeler kendini gösteriyor. 4K 60 FPS video kaydı 400 Mbps bitrate olarak gerçekleştirilebiliyor. LOG video kullanmak isteyen profesyonel kullanıcılar için 10-bit F-Log kayıt özelliği de sunuluyor.

1080p çözünürlükte ise 240 FPS ve 120 FPS video kaydı yapılabiliyor. Nitekim ağır çekim konusunda 1080p 240 FPS kullanımı mümkün.

Fujifilm X-T4

Bir diğer önemli geliştirme de aynasız fotoğraf makinesi üzerindeki dokunmatik LCD ekran tarafında kendini belli ediyor. Bir önceki model olan X-T3’te 1.04 milyon piksellik bir LCD ekran kullanılmıştı. Yeni modelde ise bu sayı 1.62 milyon seviyesine çıkartılmış.

Döndürülebilir yapısı ile birlikte de yeni modelin öne çıkan özellikleri arasında LCD ekran detayının olduğunu söylemek mümkün. vLog konusunda önemli bir yere sahip olan döndürülebilir ekran, yeni modelin önemli özelliklerinden.

Sürekli fotoğraf çekimi konusunda da saniyede 15 kare çekime kadar ulaşılmış durumda. Depolama tarafında da aynasız fotoğraf makinesi üzerinde çift SD kart slotu yer alıyor. Yeni NP-W235 batarya ile ortalama 500 çekim yapılabileceği bilgisi de açıklanan diğer detaylar arasında.

Fujifilm X-T4

Fujifilm X-T4 fiyatı

Fujifilm X-T4

Son olarak Fujifilm X-T4 fiyatı konusunda açıklanan detaylara da değinmek gerekirse, gövde fiyatı 1699 dolar olarak belirlenmiş durumda. Makinenin 18-55mm lens kiti ile birlikte 2099 dolar, 16-80mm lens ile birlikte ise 2199 dolar fiyat etiketi bulunuyor. Şu an için ülkemizdeki fiyatlandırması ile ilgili ise net bir bilgi bulunmuyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

xt3 de ki ibis ve şarj eksiklerini gidermişler mükemmele yakın bir kamera cıkmış ortaya.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 ay önce

9.999 TL fiyat 🏷 30-04-2020 teslim tarihi olarak verilmiş bilgiler

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 ay önce

Xt3 ü olan ve sadece fotoğraf çekenler için bir iyileştirme yok bence … Sensörde hiç iyileşme yok

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 ay önce

Fiyati yuksek ama diger markanin bu ozellikte makinelerine gore çok çok uygun fiyatli full frama makinelerde bile olmayan özellikler var cok ust duzey bi urun olacak sanirim

" Fujifilm X-T4 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fujifilm X-T4 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fujifilm X-T4 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2