Okunma

Fujitsu Enerji Tasarruf Rekorunu Kırdı


23 Şubat 2010 Salı 08:54
Fujitsu Enerji Tasarruf Rekorunu Kırdı

Fujitsu’nun tek soketli sunucusu PRIMERGY TX150 S7, düşük enerji tüketimiyle kendi sınıfının en iyisi olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Enerji tüketimiyle ilgili sunucu performanslarını ölçen SPECpower ssj2008 testinden başarıyla geçerek dünya rekorunu kıran PRIMERGY TX150 S7, sahip olduğu Energy Star 1.0 sertifikasyonu ile de enerji tüketiminde bilişim endüstrisinin en gelişmiş standartlarını yansıtıyor (Veri Depolamada Yeni Değerler).

Bağımsız bir test organizasyonu olarak endüstriye yol gösteren SPEC (Standard Performance Evaluation Corporation) yetkilileri, enerji tüketiminde çığır açan PRIMERGY test sonuçlarını değerlendirirken, Fujitsu Dinamik BT Altyapıları’nın kilit taşı olan bu sunucuların yenilikçilik, performans ve verimlilik açısından da yepyeni bir ufuk açtığını ifade etti.

 

Fujitsu PRIMERGY TX150 S7, SPECpower ssj2008 testinden, her bir Watt elektrik için, kendi klasmanının en iyi derecesi olan 2187 ssj elde etti.

 

SECpower ssj2008 rekorunu kırdı

Çevre dostu bu sunucular, sağladıkları yüksek performans ile orta ve büyük ölçekli işletmelerin temel ihtiyaçlarını en ideal şekilde karşılarken, veri merkezlerinde yaşamsal sorun haline gelmeye başlayan enerji harcamalarını da çarpıcı oranlarda azaltıyor.

Aynı zamanda esnek ve kolay kullanımları ve sundukları maliyet avantajı, büyük ölçekli müşteriler tarafından da kritik olmayan uygulamalarının altyapısında tercih edilmelerini sağlıyor.

 

Enerji tasarrufu için özel tasarım

Daha önce bu testten geçen sunucuların birçoğu veritabanı veya sanallaştırma gibi belirli bir alanda hizmete odaklanmışken, çok amaçlı olarak tasarlanan PRIMERGY TX150 S7 sunucu veri merkezlerinde her türlü karmaşık operasyonun altından başarıyla kalkıyor (Veri Depolamada Yüksek Verimlilik).

PRIMERGY’nin raf ve kule tipi modellerinin sahip olduğu Energy Star 1.0 sertifikasyonu ise ABD EPA (Çevre Koruma Ajansı) kurumu tarafından tanımlanan yüksek standartları içeriyor. PRIMERGY sunucular, gelişmiş anakart tasarımları, özel seçilmiş donanım bileşenleri, enerjiyi az tüketen güç kaynağı birimleri (PSUs), entegre Güç Tüketimi Yönetimi ve sunucu içinde hava akımını düzenleyen Cool-Safe özelliği ile Yeşil BT teknolojisinin en ileri aşamasını temsil ediyor.

:: Enerji tasarrufu sağlayan ürünleri tercih ediyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Fujitsu Enerji Tasarruf Rekorunu Kırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fujitsu Enerji Tasarruf Rekorunu Kırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fujitsu Enerji Tasarruf Rekorunu Kırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "