Okunma

Fujitsu Siemens’ten Tam Güvenlik


29 Kasım 2008 Cumartesi 11:36
Fujitsu Siemens’ten Tam Güvenlik

Özellikle iş dünyasının korkulu rüyası olan kaybolan dizüstü bilgisayarlar, çeşitli güvenlik önlemleriyle korunmaya çalışıyor. Veriye erişilememesinin sağlandığı ortamlar kadar bilgisayarı her ihtimale karşı tamamen kilitleme de tercih edilen bir yöntem. Fujitsu Siemens tarafından sunulacak bir hizmetle, iş ortamları için üretilmiş dizüstü bilgisayarlarda seçeneğe başlı olarak istenildiğinde bilgisayar tamamen çalışmaz hale getirilebilecek. Bunun için öncelikle bu özelliğin tercih edilmiş sonra da gerekli kaydın Fujitsu Siemens‘e yaptırılmış olması gerekiyor.

Nasıl Çalışır?

Bu sistemin çalışması için dizüstü bilgisayar bir yerde unutulduğunda veya çalındığında kullanıcı tarafından merkeze haber veriliyor. Bundan sonra, herhangi bir yerde dizüstü bilgisayar internete bağlandığında merkezden kapanma sinyalini alıyor ve kapanıyor. Bundan sonra BIOS‘a özel bir şifre girilene kadar bilgisayarı çalıştırmak mümkün olmuyor. Bir şekilde kullanıcı tekrar bilgisayarı bulursa, özel bir şifreyle normal kullanıma devam edilebiliyor. Aynı zamanda dizüstü bilgisayarın yeri de tespit edildiğinden, eğer çalındıysa gerekli hukuki işlemler de başlatılabiliyor.

:: İnternete bağlanana kadar bir dizüstü bilgisayarın başına neler gelir?

Bilgi için: Fujitsu Siemens
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Fujitsu Siemens’ten Tam Güvenlik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fujitsu Siemens’ten Tam Güvenlik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fujitsu Siemens’ten Tam Güvenlik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "