Okunma

Fujitsu Yeniden Yapılanıyor!


25 Aralık 2015 Cuma 16:00
Fujitsu Yeniden Yapılanıyor!

Son yıllarda mobil pazarın hızlanması bilgisayar sektörüne büyük darbe vurdu. Oldukça düşüş yaşayan bilgisayar satışlarına karşı Samsung ve Toshiba gibi firmaların ardından Fujitsu da yeniden yapılandırmaya gidiyor.

Fujitsu, bilgisayar ve mobil bölümlerini ayırıyor!

Artan rekabet koşullarında daha verimli bir şirket olmak isteyen Fujitsu, mobil ve bilgisayar birimlerini ayıracağını açıkladı. Bilgisayar birimi Fujitsu Client Computing Limited olarak, akıllı telefon birimi ise Fujitsu Connected Technologies ismi ile faaliyete devam edecek.

15-12/25/fujitsu-lifebook-u904-2.jpg

Son dönemde satışa sunulan bilgisayar ve akıllı telefonların birbirine benzerlik göstermesi nedeniyle piyasaya farklı ürünler sunmak isteyen Fujitsu yetkilileri, 1 Şubat 2016’ya kadar yeniden yapılanma sürecinin tamamlanacağını açıkladılar. Analistler Fujitsu‘nun bilgisayar birimini elden çıkarabileceğini veya küçülteceğini düşünürken ağırlığın akıllı telefonlara verileceğini belirtiyorlar.

:: Sizce Fujitsu akıllı telefon pazarında başarılı olabilir mi?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Fujitsu Yeniden Yapılanıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Millet notebook işi artık bitti diye çıkıyor,Fujitsu'da tekrar giriyor ilginç

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Çin her yeri ele geçirecek

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bence piyasada ne kadar çok oyuncu olur o kadar iyi

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sen önce ismini değiştir. Şöyle şekil bir isim yap, sıradışı bir özellik koy, reklamı da yapıştır en afilisinden. Millete japonlar çağ atladı dedirt. Bak o zaman nasıl değişiyor dengeler.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Uzak doğulular alternatif platform çıkarmadıkları sürece amele olmaktan öteye geçemezler…. Donanım satarak ayakta kalmanın çok zor olduğunu anlamaları gerek…. Kore ve Japon'ların ortaklaşa yeni bir platform kurmaları gerektiğini düşünüyorum ben… Hadi bizden geçtim… Ama en azında onlar yapabilirler bence…. Asıl para platform gelirlerinde….

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Gelsin gelsin rekabet iyidir…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Alman mali

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Yani artık hangi markayı alacağımızı şaşırdık alıyorsun adam pc bölümü ya satıyor ya kapatıyor. Ne oluyor böyle bi Apple mı sağlam kalacak. Eğer böyle giderse Macbookların başlangıç fiyatları 10 bin TL leri geçer. Yazık günah.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  zamanın tablet piyasası fujitsunun elindeydi.. telefon piyasası nokiada, şimdi hiçbiryerde değiller

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Fujitsu yapar. Tek cümlem bu. O başarıyı Japonlarda görüyorum ben.

" Fujitsu Yeniden Yapılanıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fujitsu Yeniden Yapılanıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fujitsu Yeniden Yapılanıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "