Fujitsu’dan Bulutlu Çözüm


19 Temmuz 2010 Pazartesi 13:26
Fujitsu’dan Bulutlu Çözüm

Fujitsu, veri merkezlerindeki sunucuların ve diğer sistem kaynaklarının yönetiminde Bulut  sistemi için tasarladığı yazılımı duyurdu.  ServerView Resource Orchestrator, adlı yazılım Fujitsu’nun geçen nisan ayında detaylarını açıkladığı sistemi firmanın bulut stratejisinde önemli bir yere sahip olacak. 

Günümüz işletmelerinin sürekli değişen bilişim ihtiyaçlarına hızlı ve daha esnek bir yöntemle cevap veren ServerView Resource Orchestrator, self servis sistem atama / görevlendirme (provisioning) yaklaşımıyla çalışıyor. Bu yazılım gerekli durumlarda sistem kaynaklarını çalışan belli iş uygulamalarına otomatik olarak tahsis edebiliyor.

Sistem yönetim yazılımı ServerView Resource Orchestrator‘un otomatik kaynak atama becerisini kullanan veri merkezi yöneticileri, yeni bir sistemi çok büyük bir hızla devreye alabiliyor. Bulut platformlarına hazırlıklı olan veri merkezlerinde yeni bir sistemin altyapıya eklenmesi ve uygulamaları kullanmaya hazır duruma gelmesi, bu yazılım sayesinde yüzde 90 oranında daha hızlı gerçekleşiyor.

Sistem nasıl çalışıyor?

ServerView Resource Coordinator yazılımı, kurulum aşamasında, kullanıcıdan bazı temel soruları yanıtlamasını istiyor. Örneğin, sistem altyapısından temel beklentilerin yanı sıra veri depolama ve ağ bağlantılarıyla birlikte fiziki ve sanal sunuculardan oluşan sistem gruplarını ifade eden şablonların ve önceden yapılandırılmış sistem kopyalarının da yönetim yazılımına tanıtılması gerekiyor.

Başlangıçta bir kereliğine yapılan bu genel ayarlar, daha sonraki günlerde veri merkezi yöneticilerinin zaman tüketen karmaşık işlemlerden kurtulmasını sağlıyor. Dahası çalışanlar tarafından yapılan ve genelde sorun yaratmaya eğilimli sistem atama girişimlerini ortadan kaldırarak tüm bu işlemleri bilgisayar ortamına aktarmış oluyor.

ServerView Resource Orchestrator yazılımının çarpıcı bir özelliği de veri merkezlerine Bulut benzeri bir yapıyı kazandırması oldu. Bu sistem yazılımı, veri merkezlerinde mevcut kaynakların en uygun şekilde yönetimini sağlarken, maliyet tasarrufu ve esnek yönetimİ ile Bulut platformlarının avantajını kurumlara taşıyor.

ServerView Resource Orchestrator, Fujitsu‘nun ve NetApp Cisco, Brocade, VMware ve Microsoft gibi teknolojik iş ortaklarının, veri depolama, ağ altyapısı ve sanallaştırma uygulamalarının yönetim katmanlarına erişimi sağlayan çeşitli arayüzlere sahip. Yazılımın diğer teknolojilerle entegrasyon yetkinliğinin gelecekte daha da geliştirilmesi hedefleniyor.

:: Bulut sistemlerini iş yerinizde kullanmak istiyor musunuz? Sizce Cloud computing’in yaygınlaşmasının önündeki en büyük engel nedir?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Fujitsu’dan Bulutlu Çözüm konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fujitsu’dan Bulutlu Çözüm ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fujitsu’dan Bulutlu Çözüm ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  3. 3 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  4. 4 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  5. 5 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  6. 6 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  7. 7 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  8. 8 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  9. 9 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  10. 10 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası