Fujitsu’dan En Rekabetçi x86 Sunucu


21 Temmuz 2010 Çarşamba 08:56
Fujitsu’dan En Rekabetçi x86 Sunucu

Fujitsu, kritik olarak nitelendirilen BT uygulamalarında ekonomik katma değer sağlayan yüksek performanslı yeni PRIMERGY RX900 S1 serisi x86 sekiz soketli sunucularını dünyaya tanıttı (Fujitsu’dan Bulutlu Çözüm ).

Yeni nesil PRIMERGY RX900 S1, özellikle kamu ve finans başta olmak üzere çeşitli sektörlerden kurum ve kuruluşlara, daha önce yüksek maliyetli RISC/Unix sistemleri ile elde edilebilen yüksek güvenilirlik ve ölçeklenebilirlik performansını, şimdi düşük maliyet avantajı ile sunuyor.

Özel tasarım sunucular, Fujitsu’nun Dinamik BT Altyapıları vizyonu ile geliştirdiği servisler ve Intel’in Xeon 7500 işlemci ailesi ve yeni Intel QuickPath Interconnect bağlantı teknolojisi ile birlikte sunuluyor. Böylece, kritik görev olarak değerlendirilen BT uygulamalarının, uygun maliyetlerle yönetilebilmesi mümkün oluyor.

 

RX900 S1, isteğe göre ölçekleme olanağı sunuyor Intel Xeon 7500 işlemciler sayesinde sunulan hizmetin beklemesiz ve kesintisiz devam edebilmesini sağlıyor.

 

Fujitsu’nun yeni sunucusu, 8 soketli raf mimarisi sayesinde, ilave donanım olmaksızın sekiz işlemcinin birden aynı anda çalışmasını sağlıyor. Böylece, donanım performansı ve bağlantı hızı alanlarında yeni bir devri başlatıyor. Sistem mimarisi işlemciler, bellek modülleri ve I/O hub’ları arasındaki en kısa işlem yolunu garanti ediyor (Fujitsu’dan Herkese Göre Sunucu).

Sunucu sanallaştırması ve konsolidasyonun yaygınlaşması RX900 S1’in pazar başarısının temelini oluşturuyor. Bu yüzden gerek mimarisi, gerekse işlemci, bellek ve I/O alanlarındaki benzersiz kapasitesi ile RX900 S1, bugüne dek yapılmış en rekabetçi x86 sunucu olarak değerlendiriliyor.

:: Sunucu alanında en rekabetçi sistem hangisi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Fujitsu’dan En Rekabetçi x86 Sunucu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fujitsu’dan En Rekabetçi x86 Sunucu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fujitsu’dan En Rekabetçi x86 Sunucu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  2. 2 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  3. 3 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  4. 4 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  5. 5 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  6. 6 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  7. 7 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  8. 8 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  9. 9 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  10. 10 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?