Okunma

FX ve A Serisi Dışındakilere Veto


29 Haziran 2011 Çarşamba 08:00
FX ve A Serisi Dışındakilere Veto

Uzun süredir üzerinde çalışılan Fusion projesinin en önemli adımı olan Llano işlemcilerini hem masaüstü, hem de dizüstü platformuna sunacak olan AMD, bir an önce bu yeni serisini yaygınlaştırmayı planlıyor.

Bu amaçla AMD, yeni nesil A serisi işlemcileri için çok agresif bir plan hazırladı. FM1 adı yerilen yeni bir soketi kullanan bu işlemciler yılsonuna kadar eski modellerin tümünün yerini alacak.

A serisi Athlon II’lerin yerini alacak

FX ve A Hakimiyeti

AMD, 2012’nin başına kadar tüm Phenom II ve Athlon II modellerini sonlandırmayı hedefliyor. Üçüncü çeyrekte bu işlemcilerin sayısını yarıya indirecek olan AMD, bu modellerin yerine A serisinin yanı sıra FX serisini de sunacak.

FM1 soketli A serisi modeller Athlon II‘lerin, AM3+ soketli FX serisi ise Phenom II‘lerin yerini alacak. Uzun lafın kısası, 2012’de Phenom II ve Athlon II’ye elveda diyeceğiz.

:: AMD’nin yeni serileri sizce ne kadar başarılı olacak?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “FX ve A Serisi Dışındakilere Veto”

 1. intricate dedi ki:

  merak ettiğim bir konu var. ben şu sıralar sistem topluyorum. Phenom II X4 955 BE almayı düşünüyorum

  Ben olaya farklı yaklaşıp bir tavsiye/bilgilendirmede bulunmak istedim. AMD X4 955 ben de kullanıyorum. Bunu almayı düşünüyorsanız iyi bir de işlemci fanı (kaliteli) almanız gerekebilir. Zira ben de barındırdığı ısınma problemini ancak

 2. SDN Okuru dedi ki:

  2-3 ay sonra kafayı duvarlara vurmazsın. 1 – 1.5 yıl sonra belki.

 3. rtsbora dedi ki:

  merak ettiğim bir konu var. ben şu sıralar sistem topluyorum. Phenom II X4 955 BE almayı düşünüyorum. şimdi bu işlemciyi alırsam 2-3 ay sonra kafayı duvarlara mı vurucam? yoksa iyiki almışım mı dicem?

 4. intricate dedi ki:

  Intel gibi yaparsa hiç iyi olmaz kullanıcılar için. Her seride soket yapısı değiştiriyor.

" FX ve A Serisi Dışındakilere Veto konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere FX ve A Serisi Dışındakilere Veto ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda FX ve A Serisi Dışındakilere Veto ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "