Okunma

G7 Google Assistant düğmesine farklı görev atanır mı?


05 Mayıs 2018 Cumartesi 17:00
G7 Google Assistant düğmesine farklı görev atanır mı?

Geçtiğimiz günlerde resmiyet kazanan LG G7 ThinQ beraberinde birçok yenilik ile gelmişti. Bunlardan birisi olan Google Assistant düğmesi farklı görevlerde kullanılabilecek mi? İşte cevabı.

LG G7 ThinQ Google Assistant düğmesi farklı amaçlarla kullanılabilecek mi?

Çentikli ekranı, yapay zeka destekli çift kamerası ve Boombox hoparlör gibi birçok yenilikle gelen modelde en çok dikkat çeken detaylardan biriside ilk olarak Samsung’un kullandığı sanal asistan düğmesine yer vermesi oldu.

LG G7 ThinQ

Samsung Galaxy S8+ ve sonraki modellerinde kendi geliştirdiği sanal asistanı Bixby için özel bir tuş atamıştı. Çok başarılı olamayan Bixby’nin dolayısıyla butonu da pek işlevsel olamamıştı. Bunun sonucunda insanlar bu düğmeye farklı işlevler atamaya çalışsa da Samsung buna izin vermemişti.

Bu defa aynı tartışmalar görünen o ki LG G7 ThinQ için yaşanacak. Google Assistant düğmesi ile birlikte gelen modelde bu düğmeye şu an için farklı bir görev verilemiyor. Ancak LG’nin Android Authority tarafından yayınlanan rapora göre bu durum ilerleyen dönemde değişebilir.

Google Assistant düğmesi

Her ne kadar LG şu anda bu duruma ihtimal veren bir planlarının bulunmadığını açıklasa da, eğer kullanıcılardan bu konuda yoğun bir istek gelirse, bu düğmeye farklı görevler atayabileceğinin sinyalleri verildi.

LG’nin bu konudaki tavrını ilerleyen dönemde hep birlikte göreceğiz.

:: Sizce bu düğme farklı işlevlerde kullanılabilmeli mi?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" G7 Google Assistant düğmesine farklı görev atanır mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere G7 Google Assistant düğmesine farklı görev atanır mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda G7 Google Assistant düğmesine farklı görev atanır mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "