Okunma

Galaxy A serisinde sürpriz parmak izi gelişmesi!


22 Kasım 2018 Perşembe 23:59
Galaxy A serisinde sürpriz parmak izi gelişmesi!

Bu yılın başlarında, Samsung Galaxy A (2019) serisinin, ekran içinde parmak izi sensörüne sahip olabileceğiyle ilgili söylentiler dönmüştü. Ekran içinde parmak izi sensörünü son zamanlarda, özellikle Çin’li markalarda görmeye başlamıştık. Samsung’un bu özelliği şimdilik amiral gemisi modellerinde kullanması bekleniyordu. Ancak çıkan haberler, beklediğimizden farklı şeylerle karşılaşacağımızı söylüyor.

Parmak izi sensörü ekranda bulunacak!

Günümüzde pek çok marka, orta segment cihazlarda yeni özellikleri kullanmaya başladı. Bu yüzden, bu yenilik aslında çok şaşırtıcı da gözükmüyor. Güney Kore‘de yayınlanan yeni bir rapora göre Samsung, bu yeni özelliğe yönelik adımlarını da atmış durumda. Şirket, donanımla ilgili tedarikçilerle anlaşmış durumda.

parmak izi

Bu özelliğin kullanılabilmesi için kullanılabilen iki farklı sensör bulunuyor. Galaxy A serisinde kullanılacak olan sensör, optik sensör olarak geçiyor. Optik sensörler ekranı aydınlatarak, parmaktan dönen ışığın yansımasıyla çalışır. Ekran içinde parmak izi sensörünü kullanan Çin’li markalar, modellerinde genellikle optik sensörleri tercih ediyorlar.

Bunun dışında Galaxy S10 modelinde kullanılması planlanan bir başka sensör daha bulunuyor. Ultrasonik sensör olarak bilinen bu sensör, parmak izinin üç boyutlu görüntüsünü oluştururlar. Bunu oluşturmak için, adından da anlaşılabileceği gibi ultrason kullanırlar. Bu sensörler daha hassas ve daha güvenilirdir.

Galaxy A serisinde tanıtılacak modellerin, hangilerinin bu teknolojiye sahip olacağı henüz belli değil. Ancak Galaxy S10‘dan önce tanıtılması muhtemel olan cihazlar, Samsung’un bu özelliği kullanan ilk modelleri olabilir.

 

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Galaxy A serisinde sürpriz parmak izi gelişmesi!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Satış taktiği amiral gemisi telefonlarda bile doğru düzgün çalışmıyor.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    A 3 2018 nerede kaldı

" Galaxy A serisinde sürpriz parmak izi gelişmesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy A serisinde sürpriz parmak izi gelişmesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy A serisinde sürpriz parmak izi gelişmesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "