Galaxy S Edge’in SAR Değeri Belli Oldu!


10 Şubat 2015 Salı 13:30
Galaxy S Edge’in SAR Değeri Belli Oldu!

Samsung’un 1 Mart tarihinde resmiyet kazandırmasını beklediğimiz akıllı telefon modeli Galaxy S Edge’e dair bilgiler gelmeye devam ediyor.

Samsung düzenleyeceği etkinliğin davetiyesinde modele gönderme yaparken şimdi ise Galaxy S Edge’in SAR değerini yanlışlıkla yayınladı.

Özgül soğurma ya da özgül emilim oranı olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz SAR değerleri, ortamda halihazırda bulunan elektromanyetik ışınların insan vücudu tarafından emilme, soğurulma hızını ifade eder.

Eğer bu değerler yüksek ise vücudunuzda ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Artık günlük hayatımızda yeri oldukça büyük olan akıllı telefonların SAR değerleri de tam olarak bu nedenden dolayı çok önemli.

15-02/09/s-edge-sar-degeri.png

Haberimize geri dönecek olursak eğer, Samsung’un önümüzdeki günlerde tanıtmasını beklediğimiz akıllı telefonun SAR değerleri ortaya çıktı.

Günümüzde cep telefonları için yasal üst sınır Avrupa’da 2.0W/kg iken Galaxy S6 Edge’de bu değerin günümüz amiral gemilerine kıyasla oldukça düşük olduğunu görüyoruz.

Ortaya çıkan bilgilere göre Galaxy S Edge modelinin baş için 0.306W/Kg, gövde içinse 0.409W/Kg özgül emilim oranı bulunuyor.

:: Sizce bu oran bir akıllı telefon için yeterli mi?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
14 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Güney Kore ve Japonya sağlık sektörüne çok önem verirler. Bu o devletedeki firmalarada yansımış. LG'de aynı şekilde SAR değerini düşük yapmakla uğraşıyor. Telefonun akıllı olmasının yanında sağlığıda en az etkilemesi en iyisidir. O yüzden LG ve Samsungtan şaşmamak gerek

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

iyi

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

İyimiş

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

idare eder…………

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Gayet iyi

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

dün Galaxy note edge ile samsung galaxy gear s ***** samsung 64gb evo sd karti bitane de beat powerbeat ***** cok ***** bu arada asiri apple ***** apple iphone 6+ da devam ***** onu bi bunu bi onu bi bunu…sizler de ios ile android savasina devam edin.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Kulaklık kullanmaya çalışın arkadaşlar. Yapılan bir dolu araştırma var ama kanıtlanan bazı araştırmalarda 5 yıllık bir deneyle cep telefonu kullanımının beyin tümörü kullanımını 1,3 oranında arttırdığı, 25 yıllık kullanımda bu oranın 3 kat arttırdığını ortaya koymuşlar. Şu anda bilim çevrelerini kasıtlı olarak eskiden sigaranın zararlı olmadığını söyleten sigara firmalarının yaptığı gibi yapılan araştırmaların bir kolerasyon olduğunu yani telefon kullanmanın beyin kanseri yapmadığını, zaten genetik olarak beyin tümörü olmaya yatkın kişilerin beyin tümörü olduğunu söylüyorlar. Ama gizleyemedikleri şey şu; beyin tümörünü oluşturan neden ister cep telefonu olsun, ister sigara veya genetik nedenler olsun araştırmalar cep telefonu kullanımı beyin tümörünün büyümesini kesinlikle arttırıyor. Artık araştırmalar sonuçlarını vermeye başladı. Lütfen duyarlı olun geleceğiniz için.

" Galaxy S Edge’in SAR Değeri Belli Oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy S Edge’in SAR Değeri Belli Oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy S Edge’in SAR Değeri Belli Oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!