Okunma

Galaxy S Edge’in SAR Değeri Belli Oldu!


10 Şubat 2015 Salı 13:30
Galaxy S Edge’in SAR Değeri Belli Oldu!

Samsung’un 1 Mart tarihinde resmiyet kazandırmasını beklediğimiz akıllı telefon modeli Galaxy S Edge’e dair bilgiler gelmeye devam ediyor.

Samsung düzenleyeceği etkinliğin davetiyesinde modele gönderme yaparken şimdi ise Galaxy S Edge’in SAR değerini yanlışlıkla yayınladı.

Özgül soğurma ya da özgül emilim oranı olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz SAR değerleri, ortamda halihazırda bulunan elektromanyetik ışınların insan vücudu tarafından emilme, soğurulma hızını ifade eder.

Eğer bu değerler yüksek ise vücudunuzda ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Artık günlük hayatımızda yeri oldukça büyük olan akıllı telefonların SAR değerleri de tam olarak bu nedenden dolayı çok önemli.

15-02/09/s-edge-sar-degeri.png

Haberimize geri dönecek olursak eğer, Samsung’un önümüzdeki günlerde tanıtmasını beklediğimiz akıllı telefonun SAR değerleri ortaya çıktı.

Günümüzde cep telefonları için yasal üst sınır Avrupa’da 2.0W/kg iken Galaxy S6 Edge’de bu değerin günümüz amiral gemilerine kıyasla oldukça düşük olduğunu görüyoruz.

Ortaya çıkan bilgilere göre Galaxy S Edge modelinin baş için 0.306W/Kg, gövde içinse 0.409W/Kg özgül emilim oranı bulunuyor.

:: Sizce bu oran bir akıllı telefon için yeterli mi?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Galaxy S Edge’in SAR Değeri Belli Oldu!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kulaklık kullanmaya çalışın arkadaşlar. Yapılan bir dolu araştırma var ama kanıtlanan bazı araştırmalarda 5 yıllık bir deneyle cep telefonu kullanımının beyin tümörü kullanımını 1,3 oranında arttırdığı, 25 yıllık kullanımda bu oranın 3 kat arttırdığını ortaya koymuşlar. Şu anda bilim çevrelerini kasıtlı olarak eskiden sigaranın zararlı olmadığını söyleten sigara firmalarının yaptığı gibi yapılan araştırmaların bir kolerasyon olduğunu yani telefon kullanmanın beyin kanseri yapmadığını, zaten genetik olarak beyin tümörü olmaya yatkın kişilerin beyin tümörü olduğunu söylüyorlar. Ama gizleyemedikleri şey şu; beyin tümörünü oluşturan neden ister cep telefonu olsun, ister sigara veya genetik nedenler olsun araştırmalar cep telefonu kullanımı beyin tümörünün büyümesini kesinlikle arttırıyor. Artık araştırmalar sonuçlarını vermeye başladı. Lütfen duyarlı olun geleceğiniz için.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  dün Galaxy note edge ile samsung galaxy gear s ***** samsung 64gb evo sd karti bitane de beat powerbeat ***** cok ***** bu arada asiri apple ***** apple iphone 6+ da devam ***** onu bi bunu bi onu bi bunu…sizler de ios ile android savasina devam edin.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Gayet iyi

 4. SDN Okuru dedi ki:

  idare eder…………

 5. SDN Okuru dedi ki:

  İyimiş

 6. SDN Okuru dedi ki:

  iyi

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Güney Kore ve Japonya sağlık sektörüne çok önem verirler. Bu o devletedeki firmalarada yansımış. LG'de aynı şekilde SAR değerini düşük yapmakla uğraşıyor. Telefonun akıllı olmasının yanında sağlığıda en az etkilemesi en iyisidir. O yüzden LG ve Samsungtan şaşmamak gerek

" Galaxy S Edge’in SAR Değeri Belli Oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy S Edge’in SAR Değeri Belli Oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy S Edge’in SAR Değeri Belli Oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "