Okunma

Galaxy S3 ve Note 2 için Çelişkili Politikalar


31 Ekim 2013 Perşembe 07:01
Galaxy S3 ve Note 2 için Çelişkili Politikalar

Samsung‘un bir önceki nesil akıllı telefonları Galaxy S3 ve Note 2‘ye dair Çin‘de önemli medya kuruluşlarına yansıyan bir gelişme ülkede gündem yarattı.

Çin‘in en önemli TV kanallarınan CCTV ve ülkenin hatrı sayılır gazetelerinden Jinghua‘da yer alan habere göre Güney Koreli teknoloji devi, ilgili akıllı telefonlarında kapanmaya ve donmaya neden olan veri depolama hatasının tamirinden artık ücret almayacak.

Samsung Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 modellerinde görülen veri depolama çipi hatasına ilişkin aynı sorunun iki kez yaşanması halinde ücretsiz onarım ve üçüncü kez yaşanması halinde ise ürün değişimi yapılacağı açıklanırken ilgili soruna dair önceki uygulama bu şekilde değildi.

Farklı ülkeler farklı politikalar mı?

İngiltere, Japonya ve Hong Kong‘ta depolama çipi hatasında ücretsiz tamir işlemi uygulanırken Çin‘de bu işlem için daha önce ücret talep ediliyordu. CCTV‘ye göre bu Samsung‘un farklı ülkelerde farklı garanti politikaları izlemesi ve ayrımcılık yapması ile ilgili bir uygulama.

Ülkede Samsung’a yönelik bakış açısına negatif etki yaratması muhtemel gelişmenin devamında Samsung‘dan tüketiciyi ilgilendiren ne gibi adımlar atılacağı ise merak konusu.

:: Samsung’un garanti politikaları sizce ülkemizde nasıl?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Galaxy S3 ve Note 2 için Çelişkili Politikalar”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  tek ayrımı bu değilki tüm dünyada s800 kullanılırken bizdeki samsung fan boylarına güvenip daha çok kar yapmak için kendi ürettiği işlemciyi kullanıyor

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Maksat sadece para kazanmak ne bekliyorsunuz ki. Bende Samsung ve Nokia da sıkıntı çekmiştim. Hele Nokia 12 defa tamire götürmüştüm yine de yapamadılar. Mahkemeye vermek zorunda kalmıştım. Tabi para mı iade aldım.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ayrımcılık var çin gibi görüyorlar bizi de.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bu tür garanti politikaları çoğu şirket için söz konusu, misal bilgisayar markaları.. türkiyede yaşanılan bir sorun için servis servis uğraşırken abd de anında değiştiriliyor… bence bu tür politikalar çok şaşırtıcı değil neyde bir ortak anlayış var ki

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bu konuda Samsung bir adım attı zaten: *****

 6. SDN Okuru dedi ki:

  samsung türkiyede de ayrımcılık yapıyor bence

 7. ahmeta dedi ki:

  Samsung’un ülkeler arası farklı fiyat ve ürün politikası son zamanlarda beni samsung markasından soğutmaya başladı. Özellikle ülkemize yönelik fahiş fiyat ve ürün politikasını kınıyorum

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung Çin de yaptıklarının katmerlisini Türkiye de yapıyor ama bizim medya artık reklam parasımı alıyor yoksa başka bir nedenimi var çıt çıkarmı***** Ekim 2013 te dünya para saydığım Note 3 kutusundan hasarlı çıkmasına rağmen ve bunu satan bayide yazılı olarak belirtmesine rağmen o gün bu gün telefon serviste, elimize alıp kullanabilmiş değ***** paramla rezil oldum tam bu durum için söylenmiş.Ne geri verebiliyorum, ne telefonu ***** artık samsung Türkiye ya geri alın ya telefonu değişip verin bundan sonrası artık terbiyesizliğin sınırlarını zorlamak ***** gözümde marka değeriniz sıfırlandı.Tabii çevremde de sıfıra düştünüz.Telefonumu değişip verin artık tövbe samsung markası***** ***** delete artık sizde bizlere destek olacak bir şeyler yazsanız iyi olacak.

" Galaxy S3 ve Note 2 için Çelişkili Politikalar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy S3 ve Note 2 için Çelişkili Politikalar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy S3 ve Note 2 için Çelişkili Politikalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "