Okunma

Galaxy S4’ün Dahili Hafızası Boşalacak


16 Mayıs 2013 Perşembe 12:25
Galaxy S4’ün Dahili Hafızası Boşalacak

Samsung‘un 27 Nisan‘da pek çok ülkeyle beraber Türkiye‘de de satışa sunduğu Galaxy S4 modelini daha önce incelemiştik.

Samsung Galaxy S4 Video İnceleme

Video incelememizde de değindiğimiz gibi, 16 GB‘lık Galaxy S4‘ün dahili hafızasının neredeyse yarısı, Samsung‘un cihaza yüklediği yazılımlar tarafından dolduruluyor. MicroSD‘ye uygulama taşıma noktasında belli başlı sorunların yaşandığı Android platformunda, dahili hafızanın önemi bu yüzden oldukça üst seviyede.

Kullanıcılardan tepki çeken bu durum, Samsung‘u harekete geçirmiş durumda. Teknoloji sitelerinden yazılanlara cevap veren Samsung, dahili depolamanın büyük bir kısmının cihaz tarafından kullanıldığının farkında oldukllarını, ve Haziran ayında çıkaracakları güncellemeyle bu sorunun önüne geçeceklerini duyurdu.

Böylece kullanılan dahili depolama miktarı azaltılacak ve kullanıcılara daha boş bir alan sunulacak. Ayrıca bu güncellemeyle beraber RAM kullanım optimizasyonunun da gelebileceği konuşulanların arasındaki yerini alıyor. Çünkü TouchWiz ciddi bir RAM tüketimine sahip bir arayüz.

:: Galaxy S4, sizce ciddi bir güncellemeye gerek duyuyor mu?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

52 yorum - “Galaxy S4’ün Dahili Hafızası Boşalacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Telefon hafızasına nasıl bakabiliriz

" Galaxy S4’ün Dahili Hafızası Boşalacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy S4’ün Dahili Hafızası Boşalacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy S4’ün Dahili Hafızası Boşalacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "