Okunma

Galaxy S5’ten Buz Kovası İddiası!


22 Ağustos 2014 Cuma 19:21
Galaxy S5’ten Buz Kovası İddiası!

Son günlerin fenomeni haline gelen Buz Kovası İddiası giderek yaygınlaşıyor. Teknoloji dünyasının ünlü isimlerinin katılımıyla ilgi çeken kampanya, ALS hastalığı hakkında farkındalık yaratmayı ve ALS vakfı için bağış toplamayı amaçlıyor.

Samsung fırsatı gördü

Bill Gates‘ten Mark Zuckerberg‘e, Satya Nadella‘dan Sheryl Sandberg‘e kadar birçok ismin destek verdiği kampayanın son katılımcısı ise Samsung Galaxy S5 oldu. Buz Kovası İddiası‘nın bu denli popüler olduğu dönemde, Samsung fırsatı iyi değerlendirerek suya karşı dayanıklı olan cihazının bu özelliğini rakiplerine karşı bir üstünlük olarak vurguluyor.

iPhone 5s’e ve Lumia 930’a meydan okudu

Ünlü isimlerinkine benzer şeklinde tasarlanan videoda, Galaxy S5 izleyicilere kendi sesiyle (S Voice) izleyicilere hitap ediyor. Buzlu suyun altında kalan cihaz, Buz Kovası İddiası‘nın kurallarına uygun olarak en büyük rakipleri iPhone 5s, HTC One M8 ve Lumia 930‘a meydan okuyor.

Rakipler ne yapacak?

Samsung Mobile UK tarafından YouTube‘da yayımlanan bu videoya rakiplerinden nasıl bir cevap geleceği merak konusu. Kampanyanın kurallarına göre meydan okunan kişiler 24 saat içerisinde buzlu suyun tadına bakmak ya da bağış yapmak zorunda. Cihazlarında suya karşı dayanıklılık özelliği olmayan Apple ve Nokia için en doğru hareket ALS Vakfı‘na 100 Dolar bağışta bulunmak gibi duruyor.

:: Sizce Apple ve Nokia’dan bir cevap gelecek mi?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

57 yorum - “Galaxy S5’ten Buz Kovası İddiası!”

 1. ConfickerBelasi dedi ki:
 2. ConfickerBelasi dedi ki:

  alt tarafý 100$ baðýþ yapýcaklar maymuna döndüler…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yahu Z2 zaten su geçirmez. Neden meydan okusun? Adamlar burada su geçirmezlik sunamayan rakiplerine meydan okumuşlar. Bu iş şova çevrildi orası ayrı ama meydan okuyan ünlülerin neredeyse tamamı işi şova dökmedi mi? Yılda ALS’den ölen sadece 5400 hasta varken susuzluktan 3 Milyondan fazla insan ölüyor. Mesela dikkat çekmek olsa suyu harcamayın diyerek çekilirdi. İş tamamen şova dönüştü. Bağışını yap tamam.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Apple kâle bile almaz. Çünkü insan kullanıyor telefonu. Su altında yaşayan kefallere satış yapmak için değil.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bunun daha dibi var mi???

  Yahu ayiptir vicdansizliktir. Böylesi bir olayi bile kendi urununun su geçirmezlik özelliğini göstermek adina utanmadan kullanan samsungu ve buna çanak tutan herkesi kiniyorum.

  Bu kadar da alcalinmaz.

  Tek kelime ile rezalet…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  inşallah bu reklamı çekerken yüklü bir de bağış yapmışlardır. böylece rakiplerini de benzer bağışlar yapma durumunda bırakmış olurlar ve kampanya kazanır. yok bizim ünlüler gibi işin reklamındaysalar gitsinler belalarını bulsunlar.

" Galaxy S5’ten Buz Kovası İddiası! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy S5’ten Buz Kovası İddiası! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy S5’ten Buz Kovası İddiası! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "