Okunma

Galaxy S6 Çevre Dostu Ürün Sertifikası Aldı


06 Nisan 2015 Pazartesi 04:00
Galaxy S6 Çevre Dostu Ürün Sertifikası Aldı

Toksik madde kriterlerine uygun şekilde tasarlanan ve ambalajları %100 geri dönüştürülmüş kâğıttan üretilen Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, ABD, Birleşik Krallık, Rusya ve Brezilya’da çevreci sertifikalar aldı. Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge, en yeni teknolojilere dayanan performanslarının yanı sıra çevreci özellikleriyle büyük beğeniyle karşılanıyor.

Samsung’un amiral gemileri olan iki akıllı telefon, ABD merkezli güvenlik testleri ve sertifikasyon kuruluşu UL’den (Underwriters Laboratories) Sürdürülebilir Ürün Sertifikası aldı. Birleşik Krallık’ta ise dünyaca ünlü Carbon Trust kuruluşu, iki akıllı telefona “CO2 Measured” etiketini layık gördü.

Samsung, toksik malzeme kullanımında gereken kriterlerin karşılanması, enerji verimliliği, ürün ile ambalajın geri dönüştürülebilirliği ve üreticinin sosyal sorumluluk uygulamaları gibi bir dizi zorlu unsuru yerine getirdiği için UL’den en yüksek derecedeki Platin sertifikasyonu da almayı başardı.

Ayrıca Galaxy S6 ve S6 Edge, Rusya’nın önde gelen çevre sertifikasyonu kuruluşu olan Ekoloji Birliği’nden Vitality Leaf sertifikasını ve Brezilya’da Associação Brasileira de Normas Técnicas (ABNT) kuruluşundan ülkenin çevresel kalite etiketi olan COLIBRI’yi almayı da başardı.

Ambalajlarda soya mürekkebi kullanılıyor

Her iki akıllı telefonun ambalajları %100 geri dönüştürülmüş kâğıttan üretildi ve toksik malzeme kriterlerini tamamıyla karşılıyor. Buna ek olarak Samsung, çevresel etkileri daha ürün geliştirme gibi çok erken bir aşamada değerlendirmeye başladı. Örneğin, şarj cihazında kullanılan plastiğin %20‘si geri dönüştürülmüş plastikten üretiliyor ve paketlerin üzerindeki ya da kullanım kılavuzlarındaki yazılar petrol solventleri yerine soya mürekkebi kullanılarak basılıyor.

:: Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’in çevre dostu olması konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Galaxy S6 Çevre Dostu Ürün Sertifikası Aldı”

 1. umut erdem dedi ki:

  Cok satis olsun diye ona baksak s3 minide cevre dostu 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Yarım elma gönül alma olmuş ama olsun

 3. SDN Okuru dedi ki:

  The flama e +1 🙂

 4. TheFame dedi ki:

  Ortalýðý telefon çöplüðüne çevirip çevre dostu ürün sertifikasý telefon alan tek firma sanýrým

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Nasıl önemli değil cevre dostu ***** yapıyorsunuz

 6. Hafiye dedi ki:

  Bizden de cep düþmaný ürün sertifikasý aldý

 7. edox dedi ki:

  Cevre dostu olmasi önemli degil, cep dostu olmasi önemli.

" Galaxy S6 Çevre Dostu Ürün Sertifikası Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy S6 Çevre Dostu Ürün Sertifikası Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy S6 Çevre Dostu Ürün Sertifikası Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "