Okunma

Galaxy S6 için yeni güncelleme yayınlandı


21 Kasım 2017 Salı 12:04
Galaxy S6 için yeni güncelleme yayınlandı

Samsung, Android güvenlik güncellemelerini eski modellerine de vermeye devam ediyor. Galaxy S6 için yeni güncelleme yayınlandı. Güncelleme, Android Kasım ayı güvenlik güncellemesini ve hata ayıklamaları kapsıyor.

Android ekosisteminde genel olarak Google ve üreticiler, modellere iki ana sürüm güncellemesi verip, daha sonra güvenlik açıkları olmaması adına güvenlik güncelleştirmeleri vermeye başladılar.

Google’ın her ay yayınladığı Android için güvenlik güncellemelerini, Samsung ciddi bir şekilde takip ediyor ve pek çok ürününe de bu güncellemeleri veriyor.

S6 Edge, S6 Edge+ ve Galaxy S6 için yeni güncelleme yayınlandı

Samsung, Kanada’daki Galaxy S6, S6 Edge ve S6 Edge+ kullanıcılarına yeni güncellemeyi yollamaya başladı. Android için çıkan Kasım ayı güvenlik çözümlerini içeren güncelleme, hata düzeltmeler de içeriyor.

Kanada’daki S6 için G920W8VLS5DQK1, S6 Edge için G925W8VLS5DQK1 ve S6 Edge+ için G928W8VLS4CQK1 sürüm numarasıyla çıkan güncelleme, önümüzdeki günlerde diğer bölgelere de dağıtılacak.

Güncellemeyle Android’deki 61 güvenlik açığı kapanıyorken, Samsung‘un kendine özgü 6 güvenlik sorunu da gideriliyor.

Güncellemeyi yükledikten sonra Galaxy S6 modelleri, Android 1 Kasım 2017 güvenlik seviyesine gelmiş durumda.

Bu güncellemeler neden önemli?

Genellikle iki ana güncelleme alan Android amiral gemileri, güncelleme desteği bitiminden sonra güvenlik açıkları vermemesi adına, bu tür güncellemeler oldukça önemli. Özellikle Galaxy S6 ailesi gibi çok kullanıcıya sahip ürünler için bu güncellemelerin önemi daha da artıyor.

Android Nougat güncellemesini alan ve hala güncel olan Galaxy S6 ailesinin, Android Oreo güncellemesi alması beklenmiyor.

 

:: Güvenlik güncellemelerini takip ediyor ve cihazlarınızı güncel tutuyor musunuz?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Galaxy S6 için yeni güncelleme yayınlandı”

  1. Özgen dedi ki:

    s7 de 400mb boyutunda güncelleme aldı.

" Galaxy S6 için yeni güncelleme yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy S6 için yeni güncelleme yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy S6 için yeni güncelleme yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "