Galaxy S8’in başına gelmeyen kalmadı!


2017-04-19 20:00:00
Galaxy S8’in başına gelmeyen kalmadı!

Samsung’un yeni Galaxy S8 ikilisinin teslimatı için kullanıcıların heyecanı artmaya devam ederken, diğer yandan cihazın tabi tutulduğu testlere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.

Son dönemde teknolojik cihazlara uyguladığı dayanıklılık testleri ile tanınan JerryRigEverything isimli YouTube kanalının konuğu olan Galaxy S8 büküldü, çizildi ve hatta yakıldı.

Peki, uygulanan testlere karşı Samsung Galaxy S8 nasıl bir dayanıklılık gösterdi? Gelin, bu sorunun cevabını hep birlikte görelim.

Samsung Galaxy S8 dayanıklılık testinde!

Samsung Galaxy S8’in Corning Gorilla Glass 5 ile korunan ekranı ve arka cam paneli, her ne kadar zorlu koşullar nedeniyle çiziklere maruz kalıyor olsa da, rakiplerine karşı dayanıklı bir yapıda olduğunu kanıtlıyor.

Cihazın parmak izi okuyucusu çakı ile oldukça kolay bir şekilde çizilirken, arka kamera camı oldukça mukavemet gösteriyor. Cihazın kenarları ise, maalesef ekran ile aynı dayanıklılığı gösteremiyor.

Çakmak ile cihazın ekranı ateşe maruz bırakıldığında ise, diğer akıllı telefonların aksine ekranında çok daha küçük bir leke kalan Galaxy S8 sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

:: Galaxy S8’in zorlu koşullara karşı gösterdiği mukavemet hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Galaxy S8’in başına gelmeyen kalmadı!” üzerine 9 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Fetiş yapmış

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Editör biraz abartmış, İzlerseniz anlarsınız. Zaten Jerry bunu açıklıyor 1 ile 3 plastik ekran 6 7 Normal Cam, 8 9 Safir Cam olarak belirtiliyor. 6'da çiziliyor ve normal bir çizilme, yani para kutusunun içine atarsanız bu kadar çizilir. Yakma testinde Süper Amoled ekran 15 ile 20 saniyede yakılınca ekran beyaz oluyor ama tekrardan beyazlanan yer eski halini almıyor IPS'te ise 10 ile 15 saniye yakınca, ekran ilk siyah oluyor, soguduktan sonra eski halini alıyor. Bükülme testinde şuana kadar 2017'de ki Nokia 6'dan sonra 2. Sağlam çıkan telefon. (Jerry'e göre) teşekkürler

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Gitti milyarlar

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Aferin samsung Apple gibi olmuş.

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Ben bu adamın kulaklarını çınlattım

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Kardes napiyon daha gormemis olanlar var bu dunyada sen eziyet cekdirmek den zevkmi aliyon

  7. SDN Okuru dedi ki:

   telefon resmen kalite

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Samsung ile apple bjr sirket olsalar keske

  Yorum yazın