Okunma

Galaxy S8, Daydream VR’ı destekliyor mu?


03 Nisan 2017 Pazartesi 04:30
Galaxy S8, Daydream VR’ı destekliyor mu?

Samsung’un geçtiğimiz hafta tanıtımı gerçekleştirdiği Galaxy S8+ ve Galaxy S8 Plus modelleri, teknik özellikleri ve tasarımı ile başarısını kanıtlarken cihazların sanal gerçeklik konusunda sunduğu özelliklere değinilmedi.

Galaxy S8 ikilisinin sanal gerçeklik teknolojisi ile sunduğu deneyimi test etmek isteyen VRHeads uzmanları, tuhaf bir olay ile karşı karşıya kaldılar.

Galaxy S8, Daydream VR ile uyumlu mu?

Google’ın Cardboard’a kıyasla çok daha gelişmiş bir sanal gerçeklik deneyimi sunan Daydream VR’ını Galaxy S8 modelinde kullanmak isteyen VRHeads uzmanları, gerekli uygulamayı cihaza yüklemek istediklerini ancak, sürekli bir hata mesajı ile karşılaştıklarını açıkladılar.

17-04/03/galaxy-s8-1491170770.jpg

Bazı kullanıcılar, Samsung’un Gear VR ürünü nedeniyle Daydream uygulamasını desteklemek istemediğini iddia ederken, bazıları ise sorunun tamamen yazılımsal olduğunu savunuyor.

Tabi, Galaxy S8’e Daydream VR uygulamasını yüklemek için bir yol bulunuyor. Root yetkisine sahip olduktan sonra sistem dosyalarında yapılacak olan küçük bir değişiklik ile, yaşanan sorunun ortadan kaldırılması mümkün.

Ancak, hali hazırda Galaxy S8 modelinin teslimatı bile başlamadığı için cihazı Root’lu hale getirmek henüz mümkün değil.

:: Sanal gerçeklik teknolojisi sizin için ne kadar önemli?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Galaxy S8, Daydream VR’ı destekliyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy S8, Daydream VR’ı destekliyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy S8, Daydream VR’ı destekliyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "