Okunma

Galaxy S9 ile Galaxy S8 arasındaki fark nasıl olacak?


31 Ocak 2018 Çarşamba 23:00
Galaxy S9 ile Galaxy S8 arasındaki fark nasıl olacak?

Uzun bir süredir merakla beklenilen Samsung’un yeni amiral gemi modeli çeşitli sızıntılarla gündemimizde yer alıyor. Peki Galaxy S8+ ile oldukça benzer bir tasarımla geleceği ortaya çıkan Galaxy S9 modelinin farkı ne olacak?

Galaxy S9 tasarım değişiklikleri neler?

Samsung’un 2018 yılı amiral gemi modeli bir süredir çeşitli sızıntılarla haberlerimize konu oluyor. Ortaya çıkan görüntülere baktığımızdaysa Galaxy S8 ile oldukça benzer bir tasarım görüyoruz. Ön taraftan bakıldığında neredeyse aynı olan modeller, en büyük farklılığa ise arka tarafta ev sahipliği yapıyorlar.

Galaxy S9+ modelinde yer alan çift kamera sensörü en büyük yenilik olarak dikkat çekerken değişen parmak izi sensörünün konumuysa iyi haber olarak göze çarpıyor. Ön taraftaysa aşağıdaki görsellerden de görebileceğiniz üzere oldukça küçük farklılar mevcut.

Bu küçük farklılıklara rakamsal olarak baktığımızdaysa 147.6×68.7×8.4 mm boyutlarındaki Galaxy S9 modelinin 148.1×68.1×8.0 mm boyutlarındaki Galaxy S8 modeline kıyasla daha kısa ancak biraz daha geniş ve biraz daha kalın olduğunu görüyoruz.

157.7×73.8×8.5 mm boyutlarındaki Galaxy S9+ ise 159.5×73.4×8.1 mm boyutlarındaki Galaxy S8+ modeline kıyasla yine biraz daha kısa olmasına karşılık biraz daha geniş ve kalın.

Elbette milimetre boyutundaki bu farklılıkları son kullanıcıların fark etmesi pek olası gözükmüyor. Dolaysıyla Samsung’un yeni amiral gemi modelinin tasarımdan ziyade donanım ve yazılım tarafında geliştirmelerle karşımıza geleceğini umuyoruz.

Samsung’un yeni üst seviye akıllı telefonları hakkındaki en doğru bilgileriyse 25 Şubat tarihinde düzenlenecek etkinlik ile öğreneceğiz.

:: Siz Samsung’un yeni amiral gemi modellerinin tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Galaxy S9 ile Galaxy S8 arasındaki fark nasıl olacak?”

 1. onr dedi ki:

  ben asıl tasarımı ve özellikleri 10. yıla sakladığını düşünüyorum s10 yada adı her neyse onda devrim niteliğinde yenilikler olacak

 2. Mustafa dedi ki:

  Aynı b*kun laciverti…

 3. mutlu dedi ki:

  çok iyi de olacak çok güzelde olacak tamam mı meselam herkesin s8 ine kimse garışamaz amma lakinki öyle değildir
  not: benim yorumlamam bu kadar

 4. Mehmet dedi ki:

  aradaki fark kol gibi fiyati olacak. 🙂

 5. Soner-23 dedi ki:

  Yan yana koysan anlamazsın neyini bekliyolarsa bunun

" Galaxy S9 ile Galaxy S8 arasındaki fark nasıl olacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy S9 ile Galaxy S8 arasındaki fark nasıl olacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy S9 ile Galaxy S8 arasındaki fark nasıl olacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "