Galaxy Watch Active 2, Apple özelliğiyle gelecek


04 Temmuz 2019 Perşembe 14:28
Galaxy Watch Active 2, Apple özelliğiyle gelecek

Geçtiğimiz günlerde yeni görüntülerle ortaya çıkan Samsung Galaxy Watch Active 2, ilginç bir söylenti ile tekrardan gündeme geldi. İddialara göre yeni nesil Galaxy Watch Active, Apple Watch özelliği ile gelecek.

Galaxy Watch Active 2 EKG özelliği ile gelecek!

Şu an için yeni akıllı saat modeliyle ilgili bilinen detaylar oldukça kısıtlı olsa da, bazı detayları biliyoruz. Watch Active 2’nin 40 mm ve 44 mm ebatlarında iki farklı boyutu olacak. Bu modellerin tasarımlarında güncel modele göre fazla farklılık olmayacak ve ekranın yan tarafındaki dönen bezel yapıyı da içermeyecek.

Bunlarla birlikte son zamanlarda çıkan söylentiler, ilginç bir gelişmeyi daha ortaya koyuyor. Söz konusu iddialara göre Watch Active 2, Apple Watch 4’ün en popüler özelliklerinden birisi olan EKG özelliğini barındıracak. Bu özellik kullanıcıların nabızlarının hızlı veya atlamalı, yavaş veya düzensiz olup olmadığını anlamaları açısından faydalı. Bununla birlikte bu özellik arkaplanda kalp ritminizi takip edip, Atriyal Fibrilasyon gibi sorunlara karşı bildirimler sunabilecek.

Galaxy Watch Active 2’nin Apple’dan ilham aldığı tek özellik bu değil gibi gözüküyor. Sızıntılar Active 2’nin düşme algılama özelliği ile geleceğini işaret etmekte. Akıllı saat ani ve sert bir düşme tespit ettiğinde ekranda bir uyarı göstererek, kullanıcıyı uyarmak ve yardımcı olmak için titremeye başlayacak. Bu durumda uyarıyı kapatma ya da acil servise ulaşma seçeneklerinden birisini seçebileceksiniz.

Akıllı saat belirlenen süre içerisinde bir dönüş alamazsa acil servisi otomatik olarak arayacak ve kişinin acil durum rehberindeki kişileri otomatik olarak kısa mesajla bilgilendirecek. Bu kısa mesaj seçili ayarların aktif olması durumunda konum bilgisini de aktif olarak içerecek.

Akıllı saat modelinin piyasaya ne zaman sunulacağı net olarak belli olmasa da, 7 Ağustos tarihinde Galaxy Note 10 serisi ile tanıtılması bekleniyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Galaxy Watch Active 2, Apple özelliğiyle gelecek”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Lan daha active i yeni aldim,2 ne alaka en son model bu xiye almistim simdi 2 cikiyor

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  apple, samsungu taklit ediyor diyen fanboylar neredesiniz.. ??

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu özenmek değilde ne şimdi?

" Galaxy Watch Active 2, Apple özelliğiyle gelecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy Watch Active 2, Apple özelliğiyle gelecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy Watch Active 2, Apple özelliğiyle gelecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
 9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!