Galaxy Watch Active 2 tansiyon ölçebilecek


21 Nisan 2020 Salı 17:30
Galaxy Watch Active 2 tansiyon ölçebilecek

Samsung geçtiğimiz yıldan beri akıllı saatlerinde tansiyon ölçebilmek için çalışıyor. Geçtiğimiz yıl Galaxy Watch Active modelinde sınırlı olarak kullanılabilen bu özellik, yakında herkes için kullanılabilir hale gelecek. Health Monitor uygulaması ile takip edilecek olan kan basıncı değerlerini telefonunuzdan görebileceksiniz. Galaxy Watch Active 2 için geliştirilen yeni özellik hastaların kriz durumunu önleyebilme potansiyeli taşıyor.

Nabız ölçümü özelliğinin birçok akıllı saatte mevcut olduğunu görüyoruz, fakat bir akıllı saat üzerinden tansiyon ölçmek geliştirmesi daha zor olan bir özellik. Kan basıncı akıllı saatler üzerinden tek bir analiz ile ölçülemiyor, dolayısıyla daha farklı yolları denemek gerekebiliyor. Bu konuda bir çözüm geliştiren Samsung, kan basıncı ölçme özelliğini tüm cihazlara getirmeyi hedefliyor.

Samsung Galaxy Watch Active 2 nasıl tansiyon ölçecek?

Öncelikle Health Monitor uygulamasına, günlük hayatta kullandığımız tansiyon aletleriyle ölçtüğümüz değerleri girmemiz gerekecek. Bilgileri uygulamaya aktardıktan sonra Galaxy Watch Active 2, değişen kalp ritmimize göre kan basıncımızı belirleyebilir hale gelecek.

Samsung Galaxy Watch tansiyon ölçecek

Kan basıncındaki dalgalanma ile ölçüm yapan özellik için tansiyon aletiyle saatinizi kalibre ettikten sonra yüksek doğrulukta değerler elde edebileceksiniz. Yüksek tansiyon sorunu yaşayan insanlar kan basıncı ölçüm özelliği ile daha sık ölçüm yapabilecekler. Kararlı bir şekilde ölçüm yapılabilmesi için dört haftada bir kalibrasyon yapılması gerektiği de gelen bilgiler arasında.

Samsung tarafından gelen bilgilere için Health Monitor uygulaması bu yılın üçüncü çeyreğinde Kore üzerinde kullanılabilir olacak. Ardından bu özelliğin diğer Galaxy Watch cihazlara geleceği söyleniyor.
yazarEmre Özdoğan

2020 yılının Mart ayında Shiftdelete ekibine dahil olan genç yazar artırılmış gerçeklik ve yapay zeka ile ilgili çalışmalarda bulunuyor. Teknoloji dünyasında bildiklerini anlatmak için içerik üretiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
8 ay önce

Henüz böyle bir sensör yapılamadı.

Lol
Lol
8 ay önce

Zaten önce hele bi vaad ettikleri EKG özelliğini getirsinler önce.. huhh!! Apple watch ülkemizde devreye soktu. Samsung daha dünyada devreye sokamadı ki ülkemize 2-3 sene sonra yani saat kullanılmaz hale gelince anca getirir artık!..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
8 ay önce

yok yok aylardır bekliyorum. sensörü için almıştım. cihazı ön siparişten aldım ilk çıktığında, sensörünü kullanamıyoruz 😀 komedi

" Galaxy Watch Active 2 tansiyon ölçebilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy Watch Active 2 tansiyon ölçebilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy Watch Active 2 tansiyon ölçebilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  2. 2 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  3. 3 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  5. 5 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  6. 6 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  7. 7 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  8. 8 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  9. 9 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  10. 10 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik