Galaxy Z Fold 3 için yeni patent: Kan basıncı ölçme


26 Nisan 2021 Pazartesi 12:44
ABONE OL
Galaxy Z Fold 3 için yeni patent: Kan basıncı ölçme

Son yıllarda akıllı telefon üreticileri, sağlıkla ilgili pek çok işlevi cihazlarına getirmeye başladı. Şu anda piyasada bulunan pek çok model, kan ve ateş ölçebilme gibi yeteneklere sahip. Ancak Samsung bu noktada biraz daha ileri seviyeye gitmek istiyor. Zira şirketin almış olduğu yeni patent, Galaxy Z Fold 3 modelinin sağlık açısından gelişmiş özelliklere sahip olacağını ortaya koyuyor.

LetsGoDigital adlı internet sitesinin raporuna göre Samsung; Galaxy Z Fold 3 için kan basıncını ölçebilen yeni bir patent aldı. Bu patent cihazın ekran altında biyometrik sensörler ile geleceğini gösteriyor.

Galaxy Z Fold 3 kan basıncını ölçecek

2020’nin Nisan ayında başvurusu yapılan patent; ”Katlanabilir Elektronikli Cihazlar Kullanarak Biyolojik Tahminde Bulunma” başlığı adı altında ABD Ticari Marka Ofisine sunuldu. Bunun ardından 25 Mart 2021 tarihinde de onaylandı.

Galaxy Z Fold 3

Galaxy Z Fold 3 ekran altı kan basınç sensörüüyle gelecek

Samsung, kan basıncını ölçmek için ekranın altına biyometrik sensörler yerleştirecek. Daha sonra kullanıcı, işaret parmağını ekranın üzerine koyarak ölçüm yapabilecek.

Güney Koreli üretici bu özelliği yalnızca kan basınç ölçümüyle sınırlı bırakmayacak. Aynı zamanda; vasküler yaş, aort basıncı dalga formu ve yorgunluk indeksi içinde kullanılabilecek.

Buna ek olarak Samsung, ölçümün doğruluğunu iyileştirmek için; kullanıcının cinsiyetini, kilosunu ve BMI indeksini ve ortamın sıcaklığını da dikkate alacak. Tabii bununla ilgili detaylar tam olarak bilinmiyor.

Z Fold 3 ekran altı kamerayla gelecek

Samsung’un önümüzdeki günlerde piyasaya süreceği Fold 3 modeli, şirketin ilk ekran altı kameralı telefonu olacak. Buna ek olarak cihaz 7.6 inçlik dahili ekranla gelecek. Ancak bu ekran, bir önceki Galaxy Z Fold 2’den daha küçük olacak.

Öte yandan Samsung, sadece ekranı küçültmekle kalmayacak. Ayrıca pil kapasitesini de buna bağlı olarak düşürecek. Şirketin yeni nesil katlanabilir telefonu, 4.380 mAh pil ile gelecek. Galaxy Z Fold 2’de ise bu kapasite 4.500 mAh’di.

Tasarım açısından ise gözle görülür fark olmayacak. Z Fold 3, önceki neslin görünümünü devam ettirecek. Ancak cihaz, kamera modülünde Galaxy S21‘e benzer bir yapılandırmayla gelecek.
yazarOkan Güleş

1999 doğumlu. Adana Çukurova Üniversitesi'nde okuyor. Yıllardır teknoloji ile ilgileniyor. ShiftDelete.net'te hem bilgilerini paylaşıyor hem de teknoloji editörlüğü yolculuğunda deneyim kazanıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Galaxy Z Fold 3 için yeni patent: Kan basıncı ölçme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy Z Fold 3 için yeni patent: Kan basıncı ölçme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy Z Fold 3 için yeni patent: Kan basıncı ölçme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!