Galeri: En Kötü 10 Kurgu Karakter


19 Ocak 2011 Çarşamba 08:00
Galeri: En Kötü 10 Kurgu Karakter

Oyunda, kahramanı yönetmek, kendinizi onunla bir tutmak hoş duygulardır lakin karşımızda karizmatik bir kötü olmasa neye yarar? Filmlerin ne zevki kalır? Luke Skywalker nasıl doğmuştur? Aragorn ve Gandalf hangi tehditlerle yüzleşip, kahraman olmuşlardır?

Zaman Çarkı’nda Rand al’Thor, Karanlık Varlık olmasaydı tekrar tekrar dünyaya gelebilir miydi? Lex Luthor’suz Superman düşünebilir mi?

 

 

Optimus Prime: Birimiz Düşecek, Birimiz Kalacak

Oyun, kitap, sinema ve animasyon evrenlerinin en kötü adamlarını seçtik. Ortamlar birbirine yaklaştığı ve gerek animasyonların, gerekse oyunların sinema uyarlamaları hazırlandığı için, işimiz zor olmadı. Sıralama yapmadık ve tercihi, size bıraktık. Ve karşınızda dünyanın en kötü kurgu karakterleri!

Galactus

Dünyaların yok edicisi Galactus, yaşamak için, bir gezegen üzerindeki tüm hayatı ve gezegenin kendisini soğurmak zorunda. Güçleri inanılmaz (telepati, telekinezi, ölümsüzlük, diriltme, iyileşme, kozmik yetenekler) ve anti madde hariç hiçbir şey ona zarar veremiyor.

 

Baal

Diablo oyununda karşımıza çıkan ve kardeşlerin en kurnazı olan, Baal, cehennemin üç kralından biriydi. Baş melek Tyriel ile sayısız kez savaştı ve yenişemedi. Diablo 2’deki kahramanlar tarafından (en azından görünüşte) öldürüldü.

 

Dahlia

Silent Hill serisinde, Alessa’yı kontrol edip, ölümsüz bir şeytan yaratma niyetinde olan Dahlia, tüm dünyayı yok edip, insanların ruhunu kurban etme niyetindeydi. Ne var ki, kazdığı kuyuya düştü ve Henry Mason tarafından öldürüldü.

 

 

 

Albert Wesker

Resident Evil 5 ve Afterlife’ın kötü karakteri Wesker, kendi sapıkça talepleri için dünyadaki tüm varlıkları(hayvanlar dahil) zombiye dönüştürmekten çekinmedi. İnsan DNA’sı ile beslenmek zorunda ( Bildiğiniz yamyam). Süper hız, güç ve T-Virus sayesinde, kendini iyileştirme ile ölümsüzlükyeteneklerine sahip.

 

Melkor

Yüzüklerin Efendisi’nden binlerce yıl önce geçen Silmarillon eserinin kötü karakteri. Yaratıcı uyum şarkıları söylerken, o kötülüğünü evrene kustu. Yakından tanıdığımız Sauron’un da efendisiydi. 10 Metre boyundaydı ve devasa bir savaş çekici taşırdı. Sonunda, ayakları kesilerek boşluğa hapsedildi.

 

 

 

Joker

Batman’in baş düşmanı olan Joker, tam bir sosyopat. Empati kuramıyor ve vicdan azabı gibi hisler duyamıyor. Gotham City’de estirdiği terör, şehir sakinlerini dehşetin pençesine düşürdü. Batman’e karşı hastalıklı bir takıntıya sahip ve onu “eğlenceli” bulduğu için, ölmesini istemiyor.

 

Apocalypse

Bilinenin aksine, X-Men’in en büyük düşmanı Magneto değil; Apocalypse( Mahşer). Apocalypse, ölümsüz olan tek mutanttır. Kıyametin dört atlısını yarattı. Şekil değiştirme, iyileşme, büyüme, süper insan güçleri, dayanıklılığı, adamentiyumdan bile etkilenmeme, telekinezi ve telapati gibi akıl almaz yeteneklere sahip.

 

 

Palpatine

Sith Lordu Palpatine (Sidious olarak da bilinir) güçlü ama zayıf iradeli Jedi Anakin Skywalker’ı dostlarına karşı kışkırttı ve karanlık tarafa çevirip, Darth Vader’e dönüştürdü. Ölüm Yıldızı’nı kullanarak onlarca gezegeni, evrenden sildi. Güç olarak Yoda’ya denk ve kapışmaları sonuçsuz kaldı.

 

Doomsday

Superman’i öldürebilen tek varlık olan Doomsday, yaşamın kendisinden nefret ediyor. İlk savaşlarından sonra, Superman gibi o da yeniden doğdu. Her doğumunda, kendisini daha önce öldüren şeye karşı bağışıklık kazanıyor; bu da onu yenilmez kılıyor. Smallville’ın 8.sezonunda, Clark Kent tarafından dünyanın çekirdeğine hapsedildi.

Starscream

Transformers evreninin en kötüsü Megatron olarak bilinse de, Unicron tarafından diriltilip Galvotran’a dönüştükten sonra zaman zaman pişmanlık duyup, Optimus Prime’a yardım etmiştir.

 Ne var ki Starscream, çıkarlarının ötesini görmez veya görse de, umursamaz. Entrikacı ve zekidir. Evrenin tüm gücünü ele geçirmek ve Karanlık Energon denilen hastalığı, galaksilere yaymak niyetindedir.

 

 

:: Sizce, listedeki en kötü karakter kim?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
moz
moz
9 yıl önce

Sith Lordu Palpatine..!!

Demnesia
Demnesia
9 yıl önce

Aynı listeyi bir başka sitede görmüştüm ne tesadüftürki o listenin herşeyiyle tıpatıp aynısı

bukalemon
bukalemon
9 yıl önce

number one şahan gökbakar

Carnage
Carnage
9 yıl önce

Bence listede Doomsday son derece gereksiz olmuş. DcComics onu öldürmeye hazırlanıyor. Tamam adam Superman’i öldürdü fakat Superman saçma bir şekilde geri döndü.

Listede en çok Joker’i ***** da ***** başka isimler olabilirdi. Hannibal Lecter,***** Smith gibi.

" Galeri: En Kötü 10 Kurgu Karakter konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galeri: En Kötü 10 Kurgu Karakter ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galeri: En Kötü 10 Kurgu Karakter ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)