Okunma

Galeri: Google Yıldızların Peşinde!


15 Ekim 2010 Cuma 17:00
Galeri: Google Yıldızların Peşinde!

Google Earth, piyasaya sürüldüğü ilk günden beri büyük ilgi toplamış ve dünyanın, çeşitli mekanlarını evlerinden ziyaret etmek isteyen kullanıcılara keyifli fırsatlar sunmuştu. Yıllar geçtikçe Google Earth’un popülerliği azalacağına arttı. Ünlü yazılımın popüleritesine dünyanın sınırları da dayanmıyor.

 

Google şimdi de, uzayı kullanıcıların ayağına getimek üzere Slooh ile anlaştı. Bilindiği üzere Slooh, Flash eklentisi ile tarayıcılarımıza entegre olan bir robotik teleskop servisiydi. Google’ın ve Slooh’un birlikte çalışması sayesinde, evde oturan herhangi bir uzay meraklısı, nebulaları, meteorları ve yıldızları inceleyebilecek.

2007’de yaratılan ve Hubble teleskopu ile senkronize çalışan Google Sky, nispeten sınırlı imkanları nedeniyle istenen başarıyı elde edememişti. Slooh’un kendi teleskobu ve yetenekleri sayesinde, Sky’in geçmişe oranla çok daha popüler olması bekleniyor.

Google Sky – Slooh


Google Sky – Slooh


Google Sky – Slooh


Google Sky – Slooh


Google Sky – Slooh


Google Sky – Slooh


Google Sky – Slooh


Google Sky – Slooh


Google Sky – Slooh


:: Google Sky veya Google Earth kullanıyor musunuz? Yazılım hakkındaki düşünceleriniz nedir?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Galeri: Google Yıldızların Peşinde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galeri: Google Yıldızların Peşinde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galeri: Google Yıldızların Peşinde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "