Okunma

Galeri: Porsche Avcısı Lotus, Göz Kamaştırıyor


08 Ekim 2010 Cuma 07:30
Galeri: Porsche Avcısı Lotus, Göz Kamaştırıyor

Porsche, pek çok otomobil üreticisi tarafından gıpta ile bakılan bir marka; çünkü daima kar ediyor, piyasaya ne sürse ses getiriyor ve otomobil kullanıcılarının rüyalarını süslüyor. Alman firmanın çıtayı yukarı çekmesi, rekabeti kızıştırıp, rakip şirketlerinin ortaya çok daha iyi araçlar çıkarmasına neden oluyor.

 

İngiliz süper spor otomobil üreticisi de, bu markalar arasında. Hafif, çevik ve hızlı ürünleriyle dikkat çeken Lotus’un bu seferki Posrche 911 avcısı yeni Elise. 2013 yılında piyasaya çıkması beklenen aracın, konsept versiyonunun resimleri yayınlandı bile. Lotus, konsept ile seri üretim aracının bir iki ufak değişiklik dışında aynı olacağını belirtti. 2.0 litre olmasına rağmen süper sıkıştırma ve turbo yapılarını bir arada kullanan motor, 350 beygir güç üretecek. Son hız ve 100 kilometre ivmelenmesi gibi teknik veriler ise henüz açıklanmadı.

 

 

 

 

 

 

:: Sizce Lotus Elise, Porsche 911 modellerine ciddi bir tehdit oluşturabilir mi?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Galeri: Porsche Avcısı Lotus, Göz Kamaştırıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galeri: Porsche Avcısı Lotus, Göz Kamaştırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galeri: Porsche Avcısı Lotus, Göz Kamaştırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "