Okunma

Game of Thrones 8. sezondan yeni bilgiler!


10 Nisan 2018 Salı 05:00
Game of Thrones 8. sezondan yeni bilgiler!

HBO’nun televizyon tarihinin en büyük prodüksiyonu olarak adlandırılan dizisi Game of Thrones’un sekizinci sezonu hakkında yepyeni bilgiler geldi. Görünüşe göre dizinin Winterfell’de geçen savaş sahnesi tam 55 gün süren çekimler sonucunda tamamlanabilmiş.

Game of Thrones yeni sezon ne zaman geliyor?

Sekizinci ve son sezonuyla ekranlara veda edecek olan yapımın henüz kesinleşmiş bir yayın tarihi bulunmuyor. Bilinen tek şey dizinin 2018 yılında değil, 2019 yılında muhtemelen Nisan ayında başlayacağı. Zira önceki sezonlar her daim Mart ayı sonunda ya da Nisan ayının ilk haftasında başlamıştı.

Bugün de Watchers of the Wall adındaki internet sitesinde dizinin son sezonundaki savaş sahnesi hakkında yeni bilgiler açıklandı. Yönetmen yardımcısı Jonathan Quinlan’ın aktardığı bilgilere göre Winterfell’de geçeceği tahmin edilen savaş sahneleri tam 55 gece boyunca çekilmiş.

game of thrones

Bu çekimlerde 3 farklı mekan kullanılmış. 11 hafta boyunca yalnızca savaş sahnelerinin çekildiğini düşünecek olursak, aslında yapımın neden bu yıl ekranlara dönmeyeceğini de anlamak pek de güç olmayacaktır.

Son olarak Game of Thrones’un sekizinci sezonuyla birlikte ekranlara veda edeceğini de tekrar hatırlatalım. Fakat üzülmenize gerek yok çünkü HBO tarafından Game of Thrones evrenindeki diğer hikayeleri anlatacak en az iki farklı yapım için çalışmalar hemen başlayacak. Bu iki dizinin hangi dönemi ve konuları ele alacağı ise ne yazık ki henüz netleşmiş değil.

:: Dizinin son sezonudan neler bekliyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Game of Thrones 8. sezondan yeni bilgiler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Game of Thrones 8. sezondan yeni bilgiler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Game of Thrones 8. sezondan yeni bilgiler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "