Game of Thrones, Snapchat’i ele geçirdi!


25 Temmuz 2017 Salı 08:00
Game of Thrones, Snapchat’i ele geçirdi!

Snapchat ve HBO iş birliğiyle Game of Thrones 7. sezonu öne çıkarmak üzere hazırlanan sponsorlu selfie lensi büyük ilgi görmüş durumda. Peki, kullanıcıları mavi gözlü ve buz soluyan bir Ak Gezen (White Walker) haline dönüştüren Snapchat selfie lensi kaç kişi tarafından kullanıldı?

Snapchat Game of Thrones selfie lensine büyük ilgi!

Game of Thrones oyuncuları Kit Harrington (Jon Snow), Sophie Turner (Sansa Stark) ve Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) tarafından da kullanılan Snapchat selfie lensinin TV programı sponsorlu lensler arasında rekor sayılara ulaştığı ifade ediliyor.

Buna göre Game of Thrones lensi toplamda 122 milyonluk etki kazanırken, 45 milyon bireysel kullanıcı da sponsorlu lensle paylaşım yapmış veya bu lensle oluşturulan selfie’leri görüntülemiş. Öte yandan Taco Bell’in Cinco de Mayo 2016 selfie lensi 224 milyon görüntülemeyle hala en zirvede kalmış durumda.

Snap, Game of Thrones lensinin kullanıcılar tarafından ortalama 23 saniye kullanıldığını ve sponsorlu lensler için bu ortalamanın normalde 15 saniye olduğunu vurguluyor. Yani kullanıcılar kendisini ekranda Ak Gezen olarak görmeyi oldukça sevmişe benziyor. Ayrıca, lensi Snapcode ile açanlar ise bu lensle ortalama 127 saniye geçiriyor ve bu da Snapchat sponsorlu lensleri için rekor bir etkileşim olmuş.

:: Game of Thrones Snapchat selfie lensini denediniz mi?


 • yazarİlker Şekercioğlu

  Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Game of Thrones, Snapchat’i ele geçirdi!” üzerine 2 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   snapchat için iyi bir kazanç olmuş

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Game of thrones icin anlasilan hepimiz deliriyoruz. Demek ki insanlarin icinde var. Arkadas hep oneride bulunurum ama beni kimse dinlemez. Butun teknolojiyi birakalim, dogaya donelim. Yasam dah guzellesecek diyorum ama kimse beni dinlemiyor. Savaslarda kilic, kalkan, ok, mizrak, balta, cekic,.. gibi az gelismis seyler kullanalim. Ne demis Koroglu Tufek icat oldu mertlik bozuldu. Mert bir insan olalim yani.

  Yorum yazın

  Geri bildirim