Okunma

Gaming İstanbul Etkinliğine Katıldık


08 Şubat 2016 Pazartesi 11:55
Gaming İstanbul Etkinliğine Katıldık

İlk önce ülkemizdeki, daha sonra da Avrupa ve Asya’daki oyuncuları ve oyun yapımcılarını bir araya getirmeyi hedefleyen Gaming İstanbul, 4-7 Şubat tarihlerini oldukça keyifli bir hale getirdi.

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuar, eski nesil 8-bit arcade oyunlarından tutun da bu sene içerisinde çıkacak olan sanal gerçeklikte oynayacağınız oyunlara kadar çok geniş bir yelpazede oyunları deneyimleme şansına erişebiliyordunuz.

Aslında bu yelpaze içerisinde oyunları deneyimleme şansını yakalamak, teknolojinin de nereden nereye geldiğini gözler önüne seriyor. Bedük ve Lara Croft‘u, Rise of the Tomb Raider oynarken görme şansınız da fuarda mevcuttu.

16-02/08/20160206_171731.jpg

Sadece bilgisayar değil, konsol oyunlarının da büyük bir ilgiyle takip edildiğini ve kendilerine özel hayran kitleleri olduğunu da belirtelim. Gaming İstanbul‘da konsol oyunlarını da deneme şansınız bulunuyordu.

Özellikle değişik kontrolcülerle oynanan Guitar Hero Live gibi oyunlar, her yaştaki oyuncuların ilgisini çekmişti. Fakat ilgiyi en çok üstünde tutan cihazlar, sanal gerçeklik kitleriydi.

16-02/08/20160207_134333.jpg 

Fuarın en ilgi çekici yanlarından biri de cosplay sanatçılarıydı. Cosplay yarışmasının da düzenlendiği fuarda, birinciye 5000, ikinciye 2500 ve üçüncüyü de 1000 lira ödül verildi. Cosplay yarışmasının jüriliğini ise dünyaca ünlü cosplay sanatçıları yaptı.

16-02/08/gist.png

Oyun ve fuar denince akıllara gelen ilk şeylerden bir tanesi de turnuvadır. Standlarda düzenlenen birçok oyuna ait turnuvada kendinizi gösterme şansına erişebiliyordunuz.

League of Legends, CS:GO ve Hearthstone gibi oyunların turnuvalarında oyuncular rekabet ve eğlenceli dakikalar geçirdiler. Turnuva olmadığında ise bilgisayarları kullanıp oyun oynayabiliyordunuz. Örneğin burada Lux, Lux’u oynuyor.

16-02/08/20160206_173922.jpg

:: Gaming İstanbul’a gelecek sene katılmayı düşünüyor musunuz?
yazarEvren Tepe

Bilgisayar kullanımına "abi silahlı yürümeli bi de araba yarışı oyunu istiyorum" diyerek başlayan şahsım, o zamandan beri oyunlarla sıkı fıkı olmuştur. Oyun oynayınca teknolojiden uzak kalamıyorsun. Eğlendirerek öğretiyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Gaming İstanbul Etkinliğine Katıldık”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  etkinlikleri duyuran bir bölüm yok sitede. Şu etkinlik şu tarihte diye istanbul'da olan etkinlikleri gösteren bir takvim yapsanız çok iyi olur. Bizlerde haberdar olup katılabiliriz.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Cosbanplay olur bizim kızlardan anca

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bedük napıyo la orada Orkunla gelmişlerdir kesin

 4. SDN Okuru dedi ki:

  gaming mi? hahahah oyun fuarı mı striptiz club mı anlamadım.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  call of duty de varmıy dı acaba ?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  facede paylaştıgınız kaldırım ayıp ya

" Gaming İstanbul Etkinliğine Katıldık konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gaming İstanbul Etkinliğine Katıldık ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gaming İstanbul Etkinliğine Katıldık ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "