Okunma

Gantek, IT Pazarına İş Gücü Sağlıyor


17 Şubat 2010 Çarşamba 11:42
Gantek, IT Pazarına İş Gücü Sağlıyor

Gantek firması, yurt dışında gerçekleştireceği projeler için kendi elemanını kendi yetiştirme kararı aldı. Doğu Avrupa ülkelerinde yetişmiş IT elemanı sıkıntısı çeken Gantek, bu kapsamda Özbekistan’da Taşkent Üniversitesi’nde “Sun Microsystems Laboratuarı” kurdu.

Orta Asya ve Doğu Avrupa’daki bilgi teknolojileri projelerinde görev alacak elemanlarını yetiştirmeye başlayan Gantek Holding’in CEO’su Dr. Ejder Varol, amaçlarının ülkedeki Sun Microsystems donanım yazılım bilgisini geliştirmek olduğunu kaydetti.

Bölgedeki en büyük bilgi teknolojileri eğitim kurumu olan Taşkent Üniversitesi’nde, eğitimler önümüzdeki aylarda başlayacak. Eğitim sonunda öğrenciler özellikle Java ve Unix konularında deneyim kazanacak. Gantek, başarılı öğrencilere kendi bünyesinde staj ve iş imkanı sağlayacak.

:: Böyle bir uygulamaya katılmak ister misiniz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gantek, IT Pazarına İş Gücü Sağlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gantek, IT Pazarına İş Gücü Sağlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gantek, IT Pazarına İş Gücü Sağlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "