Okunma

Garanti Paramatik’ler yenilendi


02 Mart 2017 Perşembe 17:00
Garanti Paramatik’ler yenilendi

Garanti Bankası, müşterilerinin Paramatik’lerde hem daha hızlı işlem yaparak zaman kazanmalarını sağlamak, hem de genel kullanım alışkanlıklarına uygun biçimde işlemleri kolaylaştırmak için I-AM, bir dizi çalışmayı hayata geçirdi. 

Dünyanın farklı ülkelerinde ve Türkiye’de çalışan tasarım ve marka deneyimi ajansı I-AM, Garanti Paramatik’lerde insan odaklı tasarıma öncelik verdi. 

Paramatik kullanımları yakından incelendi

I-AM olarak projenin başlangıç aşamasında Garanti ekibiyle detaylı bir analiz süreci geçirdiklerini ifade eden I-AM’in Ortağı ve Servis Tasarımı ve Kullanıcı Deneyimi Tasarımı Direktörü Erdem Demir, Paramatik kullanıcılarının işlem yapma sıklıkları, müşteri başına düşen kart ve işlem sayıları gibi pek çok veri için çok kapsamlı bir sistem analizi gerçekleştirdiklerini söyledi.

17-04/02/16-9-atm-garanyi.png

Elde edilen veriler doğrultusunda, özellikle Paramatik’lerdeki menü hiyerarşisini en efektif şekilde oluşturabilmek için, kart sıralama çalışması gerçekleştirildi. Bu çalışma sayesinde kullanım akışları ve menülerin tasarımında kullanıcı perspektifi de tasarımlara dahil edildi.

Kullanıcılara zaman kaybettiren hata mesajları da yeni Paramatik tasarımında farklılaşmış durumda. Günlük işlem limiti ve ATM’de o sırada para yatırma veya çekme yapılamadığına dair uyarıların işlem sonunda görülmesi de önemli hatalardan biri olarak gözlemlenmiş. I-AM’in yeni Paramatik çalışmasında bu hata uyarıları işlem sonunda değil, işlem anında kullanıcının onay verdiği ekranda görünüyor.

:: Bankamatiklerde kullanım zorluğu yaşıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Garanti Paramatik’ler yenilendi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    QR kod ile para çekme diyorlar ama lanet atemeler güneş ışığını direk alan yerlere konumlandırılmış bu da telefonun okumamasına neden oluyor. Lntlsn!

" Garanti Paramatik’ler yenilendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Garanti Paramatik’ler yenilendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Garanti Paramatik’ler yenilendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "