Okunma

Garanti ve Turkcell’den ‘Anında Mobil İmza’


21 Ocak 2014 Salı 12:03
Garanti ve Turkcell’den ‘Anında Mobil İmza’

Anında Mobil İmzauygulaması sayesinde, uygun kapasiteye sahip SIM kartı bulunan Garanti Bankası müşterileri, Turkcell bayisine gitmeden sadece Garanti İnternet Şubesi’ne girip başvuruda bulunarak, mobil imzasına kavuşabiliyor.

Müşteriler, dijital platformlarda ıslak imza yerine kullanılabilen yasal kimlik doğrulama sistemi Mobil İmza ile birçok e-devlet hizmetine erişebiliyor. Garanti İnternet Şubesi, Cep Şubesi ve Paramatikler’de, kimlik doğrulama gerektiren işlemleri çok daha hızlı yapabiliyor.

Konuya ilişkin açıklamalar

Konuyla ilgili açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, “Anında Mobil İmza uygulaması, kullanıcılara birçok işlemde hız ve kolaylık sunuyor. Örneğin, Garanti müşterileri ATM’den daha hızlı para çekebilirken, Garanti İnternet ve Cep Şubesi’ne hızlı bir şekilde giriş yaparak işlemleri daha kısa sürede tamamlayabiliyor.” dedi.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş ise “Yeni sistemle, mobil imza aboneliğindeki süreçleri çok daha basit hale getirdik. Anında Mobil İmza olanağıyla, Garanti Bankası müşterileri online işlem menüsü üzerinden Mobil İmza aboneliğini başlatıp, işlemi aynı gün içinde sonuçlandırabilecek.” dedi.

:: Anında Mobil İmza uygulaması işlemleri hızlandırır mı?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Garanti ve Turkcell’den ‘Anında Mobil İmza’”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    2007’den beri kullanıyorum büyük kolaylık ..

" Garanti ve Turkcell’den ‘Anında Mobil İmza’ konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Garanti ve Turkcell’den ‘Anında Mobil İmza’ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Garanti ve Turkcell’den ‘Anında Mobil İmza’ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "