Okunma

Gates Vakfı’ndan AIDS Karşıtı Hibe


22 Kasım 2013 Cuma 07:00
Gates Vakfı’ndan AIDS Karşıtı Hibe

Dünya çapında sağlık, gelişim ve sosyal alanlarda faaliyetler gösteren Bill ve Melinda Gates Vakfı, insan yaşamına katkı sağlayacak yeni ürünlerin ortaya çıkarılmasına da destek sağlıyor. Afrika’da ve dünyanın yoksul bölgelerinde AIDS, Sıtma, Tüberküloz gibi hastalıklarla mücadeleye destek olan organizasyonun son desteği yeni nesil prezervatif geliştirme çalışmalarına oldu.


Bill ve Melinda Gates

İstenmeyen hamilelikleri engelleme ve cinsel ilişki yoluyla bulaşan hastalık riskini en aza indirmek için geliştirilecek yeni nesil prezervatif çalışmalarına hibe yapan Gates Vakfı, 100 bin dolarlık bir bütçeyi serbest bıraktı.

Hibelerden biri Benhamin Strutt adlı bir araştırmacı ve birlikte çalıştığı Cambridge Tasarım Ortaklığı takımına gitti. İngiliz ekibin tasarladığı erkek kondomu, yeni bir kompozit malzemeden imal ediliyor ve ilişki sırasında hafif sıkılık, artırılmış his ve güvenlik sağlıyor.


Bill ve Melinda Gates

Diğer hibeye ise Rapidom adında bir prezarvatif aplikatörü geliştiren Kuzey Afrikalı araştırmacı Willen ran Rensburg hak kazandı. Rensburg’un ürünü prezervatifin tek hareketle, daha kolay ve daha hızlı takılmasını, böylece oluşabilecek kesiklerin önüne geçilmesini sağlıyor.

Bill and Melinda Gates Vakfı resmi internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

:: Bill and Melinda Gates Vakfı’nın çalışmalarını destekliyor musunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Gates Vakfı’ndan AIDS Karşıtı Hibe”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Arge calismasi teknoloji degil mi? Akilli telefon ve bilgisayar haberi mi akliniza geliyor sadece? Polimer teknolojisi haberin ana mantigi. Plastik cöp diyenleri duyar gibiyim. 🙂 kullandiktan sonra evet plastik cöp oluyor dogruuuu…..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bill Gates hatta şirket olarak Microsoft un sosyal sorumluluk konularına yaklaşımı takdiri fazlasıyla hak ediyor. Dünya çapında ne Apple ne IBM ne de Google bu kadar fazla ilgi gösteriyor. Tebrikler!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  sadece teknoloji haberi olacak diye bir kaide yok insani yöndeki haberler de önemli

 4. SDN Okuru dedi ki:

  gates lerin bu duyarlılığı diğer zengin insanlara örnek olması dileğiyle

 5. SDN Okuru dedi ki:

  gates ailesi takdir edilesi işler yapıyor…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  gates ailesi takdir edilesi işlet yapıyor…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  teknoloji haberi varmı teknoloji ?

" Gates Vakfı’ndan AIDS Karşıtı Hibe konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gates Vakfı’ndan AIDS Karşıtı Hibe ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gates Vakfı’ndan AIDS Karşıtı Hibe ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "