Okunma

Evinizden Yüksek Lisans Yapın


02 Temmuz 2009 Perşembe 14:58
Evinizden Yüksek Lisans Yapın

Yüksek lisans eğitimlerinde yıllardır uzaktan eğitim modelini de yürüten Gazi Üniversitesi, programlarına Bilişim Sistemleri Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nı da dahil etti.


Sınıf arkadaşlarınızla sanal ortamda buluşabiliyorsunuz.

7 gün 24 saat faydalanılabilen Öğrenim Yönetim Sistemi üzerinden takip edilebilen bu eğitimlerde öğrenciler ders içeriklerini kendi çalışma takvimlerine göre takip edebilirken haftalık sesli ve görüntülü sohbetler ile öğretim elemanları ve sınıf arkadaşlarıyla sanal ortamda biraraya gelebiliyor.

Başvuru Koşulları

Tam adı Bilişim Sistemleri Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı olan eğitime başvurabilmek için referans ya da niyet mektubu gerekmiyor. Lisans not ortalamasının 2,00 ve üzerinde olması istenilen programda değerlendirmeler %65 ALES puanı, %20 not ortalaması ve %15 dil puanı üzerinden gerçekleştiriliyor.


Başvuru için bilgi ve formlar Bilişim Enstitüsü’nün sitesinden edinilebiliyor.

Lisansüstü eğitime başvurabilecek lisans programları da belirlenmiş durumda. Buna göre Bilgisayar Sistemleri Eğitimleri, Bilgisayar Eğitimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Elektronik Eğitimi, Elektrik Eğitimi, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik ve Endüstri Mühendislikleri, Matematik Eğitimi, İstatistik, Matematik bölümleriyle Anabilim Dalı Başkanı onayıyla diğer bilişimle ilgili bölümlerden gelenler kabul edilecek.

Mezun olduğunuz lisans programı yukarıdaki listede bulunmuyorsa, özgeçmişinizi Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı başkanına e-posta yoluyla göndermeniz gerekiyor. Başvuru için ön kaydı bu adresten yapabilir, diğer koşullar ve bilgiler içinse Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü‘nün sitesini ziyaret edebilirsiniz.

:: Bu alanda bir eğitim almak ister misiniz?

Bilgi için: Gazi Üniversitesi
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Evinizden Yüksek Lisans Yapın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Evinizden Yüksek Lisans Yapın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Evinizden Yüksek Lisans Yapın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "