Okunma

GBT Sorgulamasını Değiştirecek Program


10 Mayıs 2010 Pazartesi 12:30
GBT Sorgulamasını Değiştirecek Program

Güvenlik güçlerimizin rutin olarak yaptığı GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrolerine mutlaka rastlamaşınızdır. Şu anda kullanılan sistem özel cihazlar gerektirdiği için, GBT sorgulaması devlette ekstra bir masrafa neden oluyor. Büyük ve kaba görünen bu cihazlar ayrıca güvenlik güçlerinin de işini zorlaştırıyordu.

Cep telefonları GBT sorgulayacasına dönüşecek

Spexco adlı firma bu konuda yeni bir dönem başlatacak özel bir yazılım hazırladı. Mobil GBT  adlı program, GBT sorgulamasının hemen hemen tüm cep telefonlarından yapılmasına izin verecek. Firma güvenlik için GBT programını sadece öncede belirlenen SIM kart ve telefonlarda çalışacak şekilde hazırladı.

Bu sayede güvenlik güçleri hangi telefonların GBT sorgulama yetkisine sahip olacağını da belirlemiş olacak. Polis ya da jandarma bu programa TC kimlik numarası girdiği zaman program vatandaşların tüm adli sicil kayıtlarını cep telefonuna yollayacak.

:: Geliştirilen bu sistem ilginizi çekti mi? Sizce devlet bu tarz hizmetleri yaygınlaştırmalı mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “GBT Sorgulamasını Değiştirecek Program”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    alllooooooooooooooooooooooooooooooo

" GBT Sorgulamasını Değiştirecek Program konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GBT Sorgulamasını Değiştirecek Program ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GBT Sorgulamasını Değiştirecek Program ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "