Okunma

Geçen Ayın En İyi Uygulamaları


17 Mart 2014 Pazartesi 07:00
Geçen Ayın En İyi Uygulamaları

App Store ve Google Play Store‘dan Şubat ayında en çok indirilen uygulamaları sizler için bir araya getirdik. App Store ve Google Play Store’da bulunan bu uygulama listesi, Distimo’nun dünya çapındaki mağazaların indirme verilerine dayanarak hazırlandı.

Şubat ayında App Store’dan en çok indirilen ücretsiz uygulamalar

Listenin ilk sırasında adından oldukça söz ettiren ‘Splashy Fish – The Adventure of a Tiny Bird Fish‘ oyunu bulunuyor. Listenin 2. sırasında yer alan ‘Flappy Bird‘ oyununu ‘Ironpants‘ oyunu takip ediyor. Listenin 4. sırasında ise ‘Unroll Me – unblock the slots’ oyunu yer alıyor. Listenin sonunda ise uzun süredir listelerden çıkmayan ‘YouTube‘ uygulaması yer alıyor.

Şubat ayında Google Play Store’dan en çok indirilen ücretsiz uygulamalar

Geçtiğimiz aylarda da olduğu gibi sosyal medya uygulamalarının oldukça bol bulunduğu bu listede ilk sırada yine ‘Facebook‘ oturuyor. ‘WhatsApp Messenger‘in 2. sırada olduğu listenin 3. sırasında ise ‘Facebook Messenger‘ uygulaması bulunuyor.

Google Play Store listesine hızlı bir giriş yapan ‘Clean Master (Cleaner) – FREE’ uygulaması ise adından oldukça söz ettireceğe benziyor. ‘Candy Crush Saga‘ oyunu ise listeyi uzun süredir terk etmeyerek 5. sırada bulunuyor.

Şubat ayında App Store’dan en çok indirilen ücretli uygulamalar

Listeleri uzun süredir kasıp kavuran ‘Minecraft – Pocket Edition‘ oyunu bu ay da listenin ilk sırasına yerleşmiş görünüyor. Şubat ayında piyasaya sürülür sürülmez listenin 2. sırasına girmeyi başaran ‘Threes!’ ise uzun bir süre listelerden çıkmayacak diyebiliriz.

Geçtiğimiz aylara göre Şubat ayı listesinde karşımıza farklı isimler de çıkıyor. Listenin 3. sırasında bulunan ‘Hide N Seek : Mini Game With Worldwide Multiplayer‘ oyununu 4. sırada yer alan ‘Card Wars – Adventure Time‘ oyunu takip ediyor. Listenin son sırasında ise ‘The Room Two‘ bulunuyor.

Şubat ayında Google Play Store’dan en çok indirilen ücretli uygulamalar

Uzun bir süredir listeden ayrılmayan ‘Minecraft – Pocket Edition‘ uygulamasını 2. sırada yer alan ‘SwiftKey Keyboard‘ takip ediyor. ‘Poweramp Full Version Unlocker‘ ise listenin 3. sırasında yer alıyor. ‘Titanium Backup PRO Key ? root” uygulamasının 4. sırada bulunduğu listenin son sırasında ise ‘Nova Launcher Prime‘ uygulaması bulunuyor.

Şubat ayında App Store’da en yüksek ciro yapan uygulamalar

İş gelir meselesine geldiği zaman listeler alt üst oluyor ve oldukça farklı isimlerle karşılaşıyoruz. Oyunların ağırlıklı olduğu listede sırayla 1. sırada ‘Clash of Clans‘, 2. sırada ‘Candy Crush Saga‘, 3. sırada ‘Hay Day’, 4. sırada ‘Puzzle & Dragons‘ ve son sırada ise ‘Game of War – Fire Age‘ bulunuyor.

Şubat ayında Google Play Store’da en yüksek ciro yapan uygulamalar

Google Play Store’a bakacak olursak liste bir hayli farklı. İlk sırada bulunan ‘Clash of Clans‘ oyununu ‘Candy Crush Saga‘ takip ediyor. ‘パズル&ドラゴンズ(Puzzle & Dragons)’ uygulaması 3. sırada, ‘LINE Pokopang‘ 4. sırada ve son olarak ‘Hay Day‘ oyunu ise listede 5. sırada yerini almış durumda.

:: Şubat ayında en çok hangi uygulamayı beğendiniz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Geçen Ayın En İyi Uygulamaları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geçen Ayın En İyi Uygulamaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geçen Ayın En İyi Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "