Okunma

Gedikgross.com’un Yanıtı


25 Kasım 2008 Salı 16:53
Gedikgross.com’un Yanıtı

İçeriklerin izinsiz alıntılanması konusunda okurlarımızla paylaştığımız haberin hemen ardından Gedikgross.com tarafından bir açıklama geldi. Bu açıklamanın sonrasında görüştüğümüz yetkililerin tavrı, konuya ne ölçüde hassas ve yapıcı olarak yaklaştıklarını da açıkça ortaya koyuyordu. Yaşananların, kurumların yönetim anlayışlarını değil bireysel hataların sonucu olduğunu belirten firmanın yazılı açıklamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gedik Art Bilişim Teknolojileri A.Ş. bünyesinde işletmekte olduğumuz Gedikgross.com alışveriş mağazasında yeralan sözkonusu olayla ilgili bir açıklama yapmak ihtiyacı hissetmekteyiz.

Sitemizde yeralan bir kaç üründe, ürün açıklamasında kullanılan imajların sözkonusu bir diğer sitenin kullanmakta olduğu görsellerden alınmış olduğunun tespiti, tarafımızca da yapılmış ve bu durum farkedildiği anda gerekli düzeltme yapılmıştır. Özgün bir tasarıma ve içeriğe sahip olan, bu konuda örnek alınan Gedikgross.com’un bireysel bir hata sonucu ortaya çıkan bu durumu onaylaması da mümkün değildir.  

Ürün açıklamalarında dinamik kodlama kullanımı, tedarikçi ya da üretici firmalar tarafından bize iletilen ürün görsellerinin sürekli güncel olması amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Böylelikle firmalar ürün görsellerinde yapacakları değişiklikleri kendileri de gerçekleştirebilmektedir.

Gedikgross.com kendi içeriğini üretmek için önemli yatırımlar yapmaktadır. Firmamız, ürünlere ait fotoğraf çekimleri ve video çekimleri için kendi bünyesinde özel bir stüdyo kurmuştur. Bu iş için çekim, aydınlatma, ses ve post-prodüksiyon donanımları için yatırımlar yapılmıştır. Bu iş için bir ekip çalışmaktadır.

Ayrıca Gedikgross.com, elektronik ticaret sektörünü daha da ileri götürmek adına kurulmuş olan ETID yani Elektronik Ticaret İşletmeleri Derneği’nin kurucu üyesidir.

Saygılarımızla.

Gedikgross.com

:: Bu açıklamadan sonra ne düşünüyorsunuz? Forumda tartışalım.

Yazan: Hakkı Alkan
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Gedikgross.com’un Yanıtı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  7 nolu yoruma dikkat sdn yöneticilerimiz:)

 2. SDN Okuru dedi ki:

  7 numaralı yorum ilgimi çekti 😮

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Gedikgross ealisveris sektorunun ciddi kurumlarindan bir tanesi…tum satinalmalarim tikir tikir en iyi hizmet ile elime ulasti..aciklamalarindaki samimiyete kesinlikle inaniyorum..
  Buyutulecek bir hadise degil…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bu olayla kendisini en az 5 yıl daha geriletenn gedikgross gereksiz bir açıklama yapmış.alışveriş yapacağım son sitelerden biri durumunda bu saatten sonra…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bende 4 nolu yoruma katılıyorum…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ***** olarak ***** yetkililerine konu ile ilgili gönderilmiş olan cevap yazımız tam metin olarak yayınlanmamıştır. yayınlandığı takdirde daha açıklayıcı bir bilgiye ulaşabiliyor olacaksınız.

  Bilginize sunarız.

  *****

 7. SDN Okuru dedi ki:

  bizde yedik 🙂 internetdeki sitelerin %90’ı Copy paste Habaer sitelerinde de bu öyle haberde yazılar aynı bir tek başlık değişmiş ee tabi buda bir emek başlık değiştirmişler özgün olmaya çalışmışlar 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  1 ve 3 nolu yoruma katılıyorum.
  B

 9. SDN Okuru dedi ki:

  eeee sonuc araklamıssınız. bılmeme ne kurmanızından bıze ne copy paste ıste. hepsıburada 90a atmıs golu

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Gerekli bir açıklamaydı, ellerine sağlık.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Bireysel hataymış; işi bi kişinin üzerine yığıp firmanın genel imajını kurtarmaya çalışıyorlar ama ortadaki ayıbın (hata veya yanlış diyemeyeceğim bu duruma, başka bir sitenin görselini çalmak en anlayışlı ifadeyle “ayıp” olarak nitelendirilebilir sadece) savunulacak hiçbir yanı yok.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Çok doğru bir yaklaşım sergilediler, kendilerini bu konuda kutluyorum.

" Gedikgross.com’un Yanıtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gedikgross.com’un Yanıtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gedikgross.com’un Yanıtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "