Okunma

GeForce 9800GX2’ler Duyuruldu


18 Mart 2008 Salı 22:00
GeForce 9800GX2’ler Duyuruldu
Nvidia’nın GeForce 9800GX2 grafik kartı duyurusunu bize ulaştıran üç üretici mevcut: Palit, XpertVision ve Zotac. Ürünlerle ilgili teknik ayrıntıları veren üreticiler, henüz fiyatlar konusunda ise bir açıklama yapmış değiller. Kartın, yurt dışındaki fiyatlandırmalara bakıldığında, çok da ucuza mal olacağını düşünmüyoruz. Bu kart için bir servet vermeniz gerekecek; ama karşılığını da Nvidia’nın oyun üreticileri tarafındaki gücü sebebiyle almanız zor olmayacaktır.

XpertVision’un ürettiği 9800GX2

Ürün Özellikleri

Ürünler bütün özellikleri ortak olduğu için hepsini bir arada yazmak istedik. Yalnız, Zotac, kutu içeriği olarak Lost’un oyununu kutuya dahil etmiş durumda. Bütün kartlar 1 GB miktarında ve 2000 MHz etkin saat hızında çalışan DDR3 belleğe ve 600 MHz hızında iki tane grafik çekirdeğine sahip. Her bir grafik işlemcisi 512 MB belleğe 256 bitlik bir bellek veriyoluyla hükmediyor.

Zotac üretimi 9800GX2

Hybrid Power ile Tasarruf

Eğer tümleşik bir grafik yongasına sahip anakartta bu ürünü kullanıyorsanız, üç boyutlu uygulama çalıştırmadığınızda sistem tümleşik grafik yongasıyla çalışıyor ve enerji tasarrufu yapıyor. Oyun gibi uygulamalara geçtiğinizde ise, tam gaz yola devam ediyorsunuz. Bu arada, yeni kartlarda DirectX 10.1 desteği yok. Bu durum DirectX 10.1’in bir sonraki nesle kadar Nvidia’yı geriye düşürmeyecek bir ayrıntı olarak kalacağına delildir desek yeridir.

Bilgi için: Palit, XpertVision, Zotac
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" GeForce 9800GX2’ler Duyuruldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GeForce 9800GX2’ler Duyuruldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GeForce 9800GX2’ler Duyuruldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "