Okunma

GTX 580’de Özel Soğutma Sistemi


08 Kasım 2010 Pazartesi 10:21
GTX 580’de Özel Soğutma Sistemi

Dünyanın en büyük LAN oyun partilerinden biri olan PDXLAN’da NVIDIA yeni ekran kartı modeli olan GeForce GTX 580 hakkında bazı bilgiler verdi.

NVIDIA Teknik Pazarlama Müdürü Tom Petersen kısa bir zaman içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen kartta kullanılacak soğutma sistemi hakkında bilgi verdi. (AMD ve NVIDIA Üst Seviyede Karşı Karşıya)

GTX 480 ve GTX 470’in ısınma sorunları yaşaması sebebiyle yeni üst seviye modelde işi sıkı tutmaya karar veren NVIDIA, GTX 580′de ısınma ve gürültü sorunlarının olmayacağını iddia ediyor.

 

NVIDIA yeni nesil kartlarında farklı bir soğutma sistemi kullanacak

 

Buhar Odası

Buhar odası (Vapor Chamber) adı verilen ve Sapphire’in Vapor-X serisine yer verdiğine benzer bir soğutma sistemi kullanacak olan NVIDIA, bunun dışında yeni kartla ilgili bilgi vermekten kaçındı fakat kartın performansı hakkında fikir verebilen bir demo yapıldı. (Sapphire HD 5750 Vapor-X İnceleme)

GeForce GTX 580′de 512 CUDA çekirdeği, 772 MHz GPU hızı, 1544 MHz shader frekansı ve 1102 MHz’de çalışan 1536 MB GDDR5 bellek bulunacak. Kartın ön siparişlerdeki fiyatı ise 499 $.

 

::  NVIDIA’nın bu çözümü ısınma sorunlarını ortadan kaldırır mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" GTX 580’de Özel Soğutma Sistemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GTX 580’de Özel Soğutma Sistemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GTX 580’de Özel Soğutma Sistemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "