Okunma

Savaşta İkinci Raunt Başlıyor


12 Ocak 2011 Çarşamba 07:50
Savaşta İkinci Raunt Başlıyor

DirectX 11 destekli ikinci nesil ekran kartlarını piyasaya süren NVIDIA ve AMD bir süredir sessiz bir şekilde bekliyorlar.

Bu sessizlik önümüzdeki aylar içerisinde bozulacak çünkü iki firma da çift grafik işlemcili modellerini bu dönem içerisinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. (AMD Radeon HD 6970 Test)

AMD, HD 6990 ile performans tacını geri almak istiyor

Performans tacını rakibine kaptıran AMD, HD 6900 serisinde yer alan Cayman kod adlı grafik işlemciden iki tane barındıran Radeon HD 6990 adlı bir kart çıkaracak. Kartın Şubat ayı içerisinde raflarda olması bekleniyor.

Güç Sarfiyatı, Performans ve Isınma

Öte yandan NVIDIA da boş durmayıp, GTX 580′de kullandığı GF110 adlı grafik işlemciden iki tane bulunan GeForce GTX 595 adlı modeli hazırlıyor. (GeForce GTX 580 İnceleme ve Test)

EVGA, CES 2011’de GTX 595 olduğunu iddia ettiği bir kart tanıttı

EVGA’nın CES 2011’de gösterdiği modele bakılırsa kartın iki adet 8-pin PCI güç bağlantısı bulunuyor ve çift slot yer kaplıyor. GTX 595′in ilk çeyreğin sonlarına doğru piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

İki kartın da çok yüksek performans göstereceği, çok fazla ısınıp, çok fazla güç sarfiyatı yapacağı kesin. Asıl önemli olan hangisinin diğerine göre daha avantajlı olduğu ki, bunu ancak kartları test ettikten sonra söyleyebiliriz.

:: Çift grafik işlemcili bir ekran kartı almak ister misiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Savaşta İkinci Raunt Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Savaşta İkinci Raunt Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Savaşta İkinci Raunt Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "