Okunma

Geleceğe Dönüş Ayakkabısı Gerçek Oldu


19 Kasım 2014 Çarşamba 06:00
Geleceğe Dönüş Ayakkabısı Gerçek Oldu

Geleceğe Dönüş (Back to the Future) serisinin efsanevi kahramanı Mart McFly sayesinde tanıştığımız kendi kendine bağlanan akıllı ayakkabılar sonunda gerçek oluyor. Bir süre önce Nike tarafından piyasaya sürüleceği açıklanan ancak 2015 yılı içerisinde satın alabileceğimizi öğrendiğimiz ayakkabılar, bir başka geliştirici ekip tarafından çoktan gerçeğe dönüştürülmüş bile.

Bir Kickstarter bağış kampanyası ile seri üretim adına şansını deneyen Kanadalı bir ekip, kendi kendini bağlayabilen ayakkabılara Powerlace P-One adını vermiş. Ayakkabılar elektrik ya da benzeri bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan, sadece kullanıcısının vücut ağırlığıyla çalışan bir sisteme sahip.

14-11/18/powerlace-1.jpg

Bedel biraz yüksek

Toplamda 650 bin Kanada Doları bağış bekleyen projeye destek çıkanlar 175 dolar ödeyerek bir çift Powerlace P-One ayakkabıya kavuşabilecek. Şayet beklenen bağış miktarı toplanabilirse Mayıs 2015’te ilk parti ürünler son kullanıcısına kavuşmuş olacak.

14-11/18/powerlace-2.jpg

Nike’ın 2015’in belirsiz bir döneminde satışa sunacağı ayakkabının varlığı ise bu proje için en büyük tehlike.

:: Kampanya başarılı olur mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Geleceğe Dönüş Ayakkabısı Gerçek Oldu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Geleceğe Dönüşteki Elemanın Adı “Marty” olacak. Mart yazılmış.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ayakkabının tipi renk uyumu çok güzel 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Sen üret söz senden alacam 09:02

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Uçan kaykayı da yaptılar

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Nike …Ucuz işçi çalıştırıp ( çocuklar dahil) bu insanlar üzerinden milyarlarca dolar kazanan ve bunu moda adı altında yapıp insanlara satan Düzen Şirketi…

  Alan arkadaşların aklından ızdırap çeken çocuklar ömür boyu çıkmasın

" Geleceğe Dönüş Ayakkabısı Gerçek Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geleceğe Dönüş Ayakkabısı Gerçek Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geleceğe Dönüş Ayakkabısı Gerçek Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "