Geleceği var mı? Teknolojik ayakkabılar


26 Haziran 2020 Cuma 23:59
Geleceği var mı? Teknolojik ayakkabılar

Sizin için hazırladığımız listede tasarım olarak gerçekten normal ayakkabılar gibi görünen ancak mobil cihazlara bağlanandan ve bu sayede bağcıkları bağlanan ayakkabılardan minik bilgisayarların yerleştirildiği modellere kadar geniş bir liste karşılayacak. Peki, geleceği var mı? İşte, Teknolojik özelliği bulunan ayakkabılar!

Farklı görünüyorlar: Teknolojik özelliği bulunan ayakkabılar 

”Ayakkabının da teknolojik olanı mı olurmuş ya”, dediğinizi duyar gibiyiz. Elbette oluyor, ancak bu akla hemen çok da fütüristik tasarımları getirmesin. Onlar için biraz daha zaman var. Listemizde Puma, Nike, Adidas gibi ünlü spor ayakkabı markalarından da modeller göreceğimiz gibi adını sanını pek duymadığımız markalar da bu listede yer alıyor.

Puma RS Computer- 30 yıl sonra tekrar karşımızda

Teknolojik ozelligi bulunan ayakkabilar-teknolojik-ayakkabilar

Yaklaşık iki yıl önce 1986 yılında piyasaya sürülmüş Puma RS Computer karşımıza çıkmıştı. Aslında ilginç ve bir o kadar da farklı duran bu spor ayakkabı modelinin, giyilebilir teknolojinin ilk meyvelerinden sayabiliriz.

Daha gelişmiş özellikleriyle piyasaya sürülen bu spor ayakkabı 1986 yılında piyasaya sürüldüğünde atletlerin fitness değerlerini takip etmeyi Puma RS-Computer koşu ayakkabısı görüntüsüyle de dikkat çekiyor.

Takvimler 1986 yılını gösterdiğinde, Puma RS-Computer koşu ayakkabısı bilgisayar destekli ilk koşu ayakkabısı unvanı ile piyasaya sürüldü. Bu ayakkabı modelinde sol ayak kısmında 16-pinli slot üzerinden Apple IIE, Commodore 64 ve IBM PC bilgisayarlara bağlanabilen bir takip bloğu yer alıyordu.

Puma 30 yılın ardından bu ayakkabıyı piyasaya tekrar sürmeye karar verdiğinde ise elbette bu takip bloğunu geliştirdi. Ayakkabıya üç eksenli ivme ölçer, LED bildirim özelliği, şarj için USB port çıkışı ve Bluetooth bağlantısı gibi yenilikler eklendi. Bunun yanında ayakkabıya özel geliştirilen mobil uygulaması sayesinde kaydedilen veriler takip edilebiliyor. Bu ayakkabı yalnızca 86 adet üretildi ve belirli ülkeler dışında da satışı yapılmadı.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Geleceği var mı? Teknolojik ayakkabılar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geleceği var mı? Teknolojik ayakkabılar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geleceği var mı? Teknolojik ayakkabılar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)