Geleceği var mı? Teknolojik ayakkabılar


26 Haziran 2020 Cuma 23:59
Geleceği var mı? Teknolojik ayakkabılar

Sizin için hazırladığımız listede tasarım olarak gerçekten normal ayakkabılar gibi görünen ancak mobil cihazlara bağlanandan ve bu sayede bağcıkları bağlanan ayakkabılardan minik bilgisayarların yerleştirildiği modellere kadar geniş bir liste karşılayacak. Peki, geleceği var mı? İşte, Teknolojik özelliği bulunan ayakkabılar!

Farklı görünüyorlar: Teknolojik özelliği bulunan ayakkabılar 

”Ayakkabının da teknolojik olanı mı olurmuş ya”, dediğinizi duyar gibiyiz. Elbette oluyor, ancak bu akla hemen çok da fütüristik tasarımları getirmesin. Onlar için biraz daha zaman var. Listemizde Puma, Nike, Adidas gibi ünlü spor ayakkabı markalarından da modeller göreceğimiz gibi adını sanını pek duymadığımız markalar da bu listede yer alıyor.

Puma RS Computer- 30 yıl sonra tekrar karşımızda

Teknolojik ozelligi bulunan ayakkabilar-teknolojik-ayakkabilar

Yaklaşık iki yıl önce 1986 yılında piyasaya sürülmüş Puma RS Computer karşımıza çıkmıştı. Aslında ilginç ve bir o kadar da farklı duran bu spor ayakkabı modelinin, giyilebilir teknolojinin ilk meyvelerinden sayabiliriz.

Daha gelişmiş özellikleriyle piyasaya sürülen bu spor ayakkabı 1986 yılında piyasaya sürüldüğünde atletlerin fitness değerlerini takip etmeyi Puma RS-Computer koşu ayakkabısı görüntüsüyle de dikkat çekiyor.

Takvimler 1986 yılını gösterdiğinde, Puma RS-Computer koşu ayakkabısı bilgisayar destekli ilk koşu ayakkabısı unvanı ile piyasaya sürüldü. Bu ayakkabı modelinde sol ayak kısmında 16-pinli slot üzerinden Apple IIE, Commodore 64 ve IBM PC bilgisayarlara bağlanabilen bir takip bloğu yer alıyordu.

Puma 30 yılın ardından bu ayakkabıyı piyasaya tekrar sürmeye karar verdiğinde ise elbette bu takip bloğunu geliştirdi. Ayakkabıya üç eksenli ivme ölçer, LED bildirim özelliği, şarj için USB port çıkışı ve Bluetooth bağlantısı gibi yenilikler eklendi. Bunun yanında ayakkabıya özel geliştirilen mobil uygulaması sayesinde kaydedilen veriler takip edilebiliyor. Bu ayakkabı yalnızca 86 adet üretildi ve belirli ülkeler dışında da satışı yapılmadı.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Geleceği var mı? Teknolojik ayakkabılar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geleceği var mı? Teknolojik ayakkabılar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geleceği var mı? Teknolojik ayakkabılar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi