Okunma

Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu


17 Mart 2014 Pazartesi 07:05
Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu

Turkcell’in mobil uygulama geliştirmeye ilgi duyan gençleri geleceğin mesleğine hazırlamak üzere başlattığı yerli mobil yazılım seferberliği “Geleceği Yazanlar”da Uygulama Maratonu heyecanı başlıyor. 5 ayda 15.000 kişinin üye olduğu ve ilk mezunlarını veren proje kapsamında şimdi de uygulama maratonu düzenleniyor. Mobil Uygulama Maratonu’na katılmak isteyen yazılımcılar 13-30 Mart 2014 tarihleri arasında başvurularını Geleceği Yazanlar üzerinden yapabilecek.

Başvuru sonucu ilk elemeyi geçen ekipler 5-6 Nisan’da gerçekleşecek Kod Geliştirme Etkinliği’nde bir araya gelerek “Teknoloji ile İyileşen Yaşamlar” başlığı altında Ulaşım, M2M, Eğitim, Sağlık, Mobil Finans, İş Dünyası ve Sosyal Sorumluluk alanları öncelikli olmak üzere mobil yazılımlar geliştirmeye başlayacaklar. Mobil ekosistemin önde gelen isimlerinden oluşan danışmanlarla da burada tanışacak ekipler, süreç boyunca danışmanlarla birebir çalışma şansına sahip olacaklar.

En iyi uygulamayı geliştiren ekip Silikon Vadisi’ne gidiyor

Ekipler, kendilerine atanan danışmanlarla haftalık olarak görüşecek ve geliştirme süreçleri ile ilgili yön alacaklar. Aynı zamanda eğitimlere katılacak ve ekosistemin önde gelen isimleriyle bir araya gelecekler. 9 Mayıs 2014’te Turkcell ve ekosistemin değerli isimlerinden oluşan jüri finale kalmaya hak kazanan 10 ekibi belirleyecek.

Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu’nun finali ise 14 Mayıs 2014’te gerçekleşecek. Türkiye’ye ve sektöre ekonomik ve sosyal değer yaratan en başarılı 5 ekibe akıllı telefon, bilgisayar, tablet ve tanıtım desteğinden oluşan hediyeler verilecek. Bunun yanı sıra etkinlik katılımcılarına, sektörü deneyimlemek ve vizyon kazandırmak için yer alan şirketlerde ve Turkcell’de ve staj imkanları sunulacak. Maratonda en iyi uygulamayı geliştiren ve Turkcell İş Ortağı olma potansiyeline sahip ekip ise Silikon Vadisi’ne giderek dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerini ziyaret edecek ve Turkcell iş ağında bulunan şirketlerle görüşme şansına sahip olacak.

:: Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu’na katılacak mısınız?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    O siteden yararlanıyorum. Güzel Bir servis.

  2. SerdarGokcen dedi ki:

    Katılalım bakalım. Bu sefer 3 tane projemiz var. Macbook pro yu görünce insanın iştahı kabarıyor.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    helal olsun Turkcell e

" Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "