Okunma

Geleceğin Fotoğraf Makineleri Tanıtılıyor


13 Ekim 2015 Salı 10:00
Geleceğin Fotoğraf Makineleri Tanıtılıyor

Görüntüleme ve baskı teknolojilerinin geleceğini belirleyen Canon EXPO fuarı başladı. 5 yılda bir düzenlenen fuar Paris’te start aldı. Fuarda Canon, 8K kalitede çekim yapabilen ve 120MP çözünürlüğe sahip fotoğraf makineleri ile karanlıkta şimdiye kadar imkansız olan çekimlerin yapılabilmesini sağlayan teknolojileri tanıtıyor.

Yarı karanlık ortamlarda FullHD video kaydı!

Canon’un görüntüleme ve baskı teknolojileri konusundaki yenilikleri, katılımcılarla paylaştığı Canon EXPO 2015’te söz alan Canon Europe Tüketici Görüntüleme Grubu Müdürü Alessandro Stanzani şunları söyledi;

EXPO bizim için inanılmaz heyecan verici bir etkinlik. Geçtiğimiz beş yıl boyunca mirasımızdan, bilgimizden ve uzmanlığımızdan güç alarak görüntülemede sınırları zorladık. Ünlü görüntüleme donanımımızın yanı sıra yeni dijital tüketici hizmetleri yaratmaya odaklanarak, tüketici işimizi, müşterilerimizin ihtiyaçlarına yanıt oluşturacak şekilde dönüştürüyoruz. Paris‘te sergilediğimiz her hizmet ve üründe yansımasını bulacağınız şey, görüntülemeden herkesin daha fazla keyif almasını kolaylaştıran güçlü deneyimler sunmaya dönük bağlılığımızın göstergesidir. Yeni nesil Connect Station kablosuz görüntüleme hubumuzla evinizde fotoğraflarınızı yeniden canlandırabilir veya 4 milyon kapasiteli ISO fotoğraf makinemizle çıplak gözle seçilemeyen nesneleri görebilirsiniz. En iyi görüntüler, değerli anıları temsil ederler ve insanlara bu anlarını olası en iyi kalitede yakalamalarında ve kendilerini bu anlarla kuşatmalarında yardımcı olmak istiyoruz. EXPO 2015‘te insanların bugün, yarın ve gelecekte görüntüleme ile ilişki kurma yollarını nasıl değiştirebildiğimizi ve değiştireceğimizi gösteren birçok ilginç yolu sergiliyoruz.”

4K’dan 30 kat daha net CMOS sensör!

Canon EXPO 2015’te ön plana çıkan ürünler ise şu şekilde. 8K fotoğraf makinesi, 120MP fotoğraf makinesi, 250MP CMOS sensör (4K’dan 30 kat daha net), 4 milyon ISO fotoğraf makinesi (yarı karanlık ortamlarda FullHD renkli video çekim imkanı).

:: Canon’un tanıttığı teknolojiler hakkındaki düşünceleriniz neler?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Geleceğin Fotoğraf Makineleri Tanıtılıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  CANON yine ne varsa sende var çok kaliteli bir markasın herşey ilk sen yaparsın diğer firmalar çamur atar

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sizin böyle bi makinaya sahip olma ihtimaliniz teflon tavanın sevgili yapma ihtimali kadardır.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  4K dan 15 kat, 2K dan 30 kat olacakti.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Geleceğin makineleri şimdi tanılıyorsa gelecek gelmiş demektir.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  gelecegin olmamış ama güzel miş makine….

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Haha 4K zaten 8 MP bi çok foto makinesi zaten 30 kat 50 kat daha büyük sensörlü zaten olağan bişey

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Hmm evet Geleceğin FOTOĞRAF MAKİNESİ ha? Cahil ehuhe

 8. DogukanDogu dedi ki:

  Gelecegin fotograf makineleri ayni zamanda mikroskop ozelligi de barindiracak.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  8k iyi oldu filmler 8 k çekilir bizde evde 4k izleriz:-) gerçi şuandada 4k izleyebiliriz

 10. SDN Okuru dedi ki:

  "Geleceğin Fotoğraf Makinelerini Tanıtılıyor" hay ben senin türkçe bilgine…

" Geleceğin Fotoğraf Makineleri Tanıtılıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geleceğin Fotoğraf Makineleri Tanıtılıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geleceğin Fotoğraf Makineleri Tanıtılıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "