Okunma

Geleceğin Küresel Girişimci Adayları Aranıyor


27 Ekim 2011 Perşembe 06:08
Geleceğin Küresel Girişimci Adayları Aranıyor

Sylvan/Laurate Foundation (Sylvan/Laurate Vakfı), International Youth Foundation (Uluslararası Gençlik Vakfı) ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ortaklığıyla bu sene ikincisi gerçekleştirilecek olan Genç Sosyal Girişimci Ödülleri’nin son başvuru tarihinin bitimine oldukça az bir zaman kaldı.

Yarışma sayesinde gençler, parlak fikirlerini uluslararası arenaya taşıma şansını elde ediyor.

Geçen senenin finalistlerinden Ayşegül Güzel’in zaman kavramının önemi üzerine kurulu “Zaman Bankası”, Amerika’da düzenlenen Küresel Genç Sosyal Girişimciler ödüllerinde 650 başvuru içinden seçilen 20 projeden biri oldu ve Meksika’da düzenlenen eğitime katılma hakkı kazandı.

Alternatif bir ekonomi sistemine odaklanan Zaman Bankası projesi, insanlara sunulan hizmetler karşılığında para yerine zaman kullanılmasını amaçlıyordu.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Tanıtım Koordinatörü Serdar Apaydın, “Projenin amacı içinde yaşadıkları topluma pozitif katkı sağlamayı başarmış genç sosyal girişimcileri tespit etmek ve desteklemek. Sürdürülebilir olması için azami özen gösterilen projeler, farklı ülkelerde sosyal sorumluluk bilinci yüksek genç neslin desteklenmesini ve ilgili ülkelerdeki Sosyal Girişimcilik anlayışının yaygınlaştırılmasını hedefliyor” diyerek BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri‘nin önemini belirtti.

Sanayiden bilime yaşamın her alanında düşünceden uygulamaya dönüşmüş bir projeye sahip, toplumsal bilinci yüksek 18-29 yaş arasındaki gençler arasından finale kalan adaylardan biri, projesiyle “Küresel Genç Sosyal Girişimciler” programına katılacak ve geçen seneki finalist Ayşegül Güzel gibi uluslararası arenada projesini temsil etme hakkına sahip olacak.

Genç girişimci adayları, son başvuru tarihi 8 Kasım olan BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri projesi ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.bilgiggo.org adresinden ulaşabilirler.

:: BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri‘ne katılmayı düşünüyor musunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Geleceğin Küresel Girişimci Adayları Aranıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geleceğin Küresel Girişimci Adayları Aranıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geleceğin Küresel Girişimci Adayları Aranıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "