Okunma

Geleceğin Liderleri Aranıyor!


03 Mart 2010 Çarşamba 00:09
Geleceğin Liderleri Aranıyor!

Geleceğin sosyal sorumlu liderlerini keşfetmek ve yetiştirmek amacıyla 2000 yılında kurulan YGA (Young Guru Academy) bir ilke daha imza attı.

2008 yılında başlatılan YGA-Yatılı Bölge İlköğretim Okulları (YİBO) hayal ortaklığına teknolojik bir yenilik getirildi. Microsoft’un son tasarımlarından biri olan ve günümüzde büyük şirketler tarafından kullanılmaya başlanan ‘RoundTable’ teknolojisi, 360 derecelik panaromik görüntü verebilen kamera sistemiyle görüntülü toplantı yapabilmeyi mümkün kılıyor.

İlk uygulama Sakarya’da yapıldı

Maliyeti yaklaşık 5000$ olan bu son teknoloji ile hedef; tüm Türkiye’deki 500 YİBO’da Microsoft’un sponsorluğunda “Oku Düşün Paylaş” seanslarını yürütebilmek olarak belirlenmiş.

‘Microsoft RoundTable’ olarak adlandırılan son teknoloji ile ilk seans, 27 Şubat günü Sakarya Geyve Doğantepe Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda hayata geçirildi. Microsoft Gönüllüleri ve YGA gönüllerinin yanı sıra Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı katıldığı açılış sırasında “RoundTable” ile Microsoft Genel Müdürlüğüne bağlanan Sakarya YİBO öğrencileri, “Yıldızlar Liderlik Okulu” programının ilk dersini gerçekleştirdiler.

:: Geliştirilen bu proje hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Geleceğin Liderleri Aranıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geleceğin Liderleri Aranıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geleceğin Liderleri Aranıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "