Okunma

Geleceğin Messi’leri Avea’yla Yetişiyor


19 Haziran 2012 Salı 08:49
Geleceğin Messi’leri Avea’yla Yetişiyor

Geçtiğimiz yıl hayal kırıklıklarıyla dolu bir yıl geçirmesine ve Real Madrid‘in gölgesinde kalmasına rağmen Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu’nun “Dünyanın En İyi Futbol Takımı Değerlendirmesi”nde bir numarada yer alan FC Barcelona ile Avea ortak bir projeye imza atarak FCBEscola Camp Avea’yı hayata geçirdiler.

Proje ile ilgili bilgi almak için Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin ile yaptığımız röpörtaja buradan ulaşabilirsiniz.

FCBEscola Camp Avea’da üç gün boyunca sürecek antrenman ve seçmelerde genç yetenekler Kartalspor’un Altyapı Tesisleri’nde çalışmalarına başladılar.

18 Haziran Pazartesi günü Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin’in ev sahipliğinde ve Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) Projeler Genel Direktörü Erkut Tutkun’un yaptıkları açıklamada, projenin detayları ve İstanbul seçmeleri hakkında bilgi verildi.

Buna göre Avea, FCBEscola Camp Avea ile İstanbul’daki yetenekler arasından seçim yapacak. Kartalspor Altyapı Tesisleri’nde başlayan ve 20 Haziran tarihine kadar devam edecek seçmeler, Van ve İzmir seçmelerinde olduğu gibi sabahın erken saatlerinde başladı.

Birbirinden genç ve yetenekli futbolcu adayları kendilerini FC Barcelona‘ya kanıtlayabilmek adına var güçleriyle çalışmaya başladı. Buna göre seçmelerde başarılı olan 240 genç yetenek, FC Barcelona’nın altyapısı hocalarına kendilerini gösterme fırsatı elde edecek.

Tüm dünyada ücretli olmasına rağmen Türkiye’de ücretsiz olarak çalışmalarına başlayan FCBEscola Camp‘ın ilk elemeler sonucunda 120 öğrenciye 9-13 Temmuz, ikinci 120 kişilik öğrenciye ise 12-16 Kasım tarihleri arasında FC Barcelona altyapı hocaları tarafından eğitim verilecek.
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Geleceğin Messi’leri Avea’yla Yetişiyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    gelmiş geçmiş en iyi futbolcu kim ne derse desin

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Yok Artık Ne Messisi Daha 15 Yılı Var 36 Yaşında Gelir Messi Fenere

  3. SDN Okuru dedi ki:

    messi keşke fenere gelse zaten maçlara gidiyoruz en büyük hayalimi yerine getirmiş olurum

" Geleceğin Messi’leri Avea’yla Yetişiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geleceğin Messi’leri Avea’yla Yetişiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geleceğin Messi’leri Avea’yla Yetişiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "