Okunma

Gelecek Online Satışta


05 Eylül 2008 Cuma 21:00
Gelecek Online Satışta
Endüstri analistleri, konsolların online yönünün 5 yıl içerisinde çok daha ağır basacağını ve Xbox 360, PlayStation 3 ve Wii’nin 2013 yılına gelindiğinde sadece bu alanda 8 milyar dolar ciro yapacağını tahmin ediyor. Dijital servisler, PlayStation Home gibi profil tabanlı alışverişler, Xbox Live üyelik ücretleri ve konsollara çıkan devasa online oyunlardan elde edilen gelirler, genişbant internetin de yaygınlaşmasıyla çok büyük meblağlara ulaşacak.

Microsoft Lider Kalabilecek mi?

Şimdilik Microsoft’un Xbox Live Marketplace ile hüküm sürdüğü online piyasada, Sony’nin PlayStation Store ve Nintendo’nun Wii Shop Channel ile yetişmesiyle rekabet de iyice kızışacak. Online pazarın bir sonraki konsol nesline nasıl aktarılacağı ise şimdiden merak ediliyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gelecek Online Satışta konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gelecek Online Satışta ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gelecek Online Satışta ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "