Nissan’ın 2050 GT-R konseptine stajer imzası


19 Aralık 2020 Cumartesi 11:40

Otomotiv şirketlerinin geliştirdiği konsept araçları görmeye alışkınız, ancak 2050 Nissan GT-R konsepti diğerlerinden farklı bir hikayaye sahip. Şirket tarafından yayınlanan konsept, Nissan Design America (NDA) ofisinde staj yapan Jaebum Choi’nun bitirme projesi.

İşte tek kişilik 2050 Nissan GT-R konsepti

Birçok otomotiv firması kullanıcılara gelecekte ne tür araçlara sahip olacaklarını gösterebilmek ve bugünün teknolojisiyle neler yapabildiklerini sergileyebilmek için konsept araç geliştiriyor.

Kaliforniya’da bulunan ArtCenter Tasarım Koleji öğrencisi Jaebum Choi, bitirme tezi için staj yaptığı Nissan’ın GT-R modelini seçti. Tek kişilik olarak tasarladığı model, gücünü elektrik motorundan alıyor.

2050 Nissan GT-R konsepti

X şeklinde olan tasarımı ve boyutlarıyla dikkat çeken konsept tasarım, Nissan tarafından üretildi. Konsept araç, Nissan GT-R modelinden esinlenilen far tasarımına ve GT-R NISMO’nun kırmızı çizgilerine sahip.

Konsept aracın beyin sinyalleri ile kontrol edilebileceğini belirtan Choi, ” Çalışmamı giyilebilir makine olarak tanımlayabiliriz. Beyini bilgisayara bağlamanın sıradan otonom araçlardan daha iyi performansa sahip olacağını düşünüyorum. ” dedi.

NDA Başkan Yardımcısı David Woodhouse, ” Jaebum Choi, yetenekleriyle bizi şaşırtan bir öğrenci. Beyin ile kontrol edilen araçlar hakkındaki düşünceleri ve yetenekleri şirketimizin B2V alanındaki çalışmalarına çok uygun. ” ifadelerini kullandı.
yazarYiğit Ali Demir

Siber güvenlik ve yazılım alanlarına ilgi duyan Yiğit Ali, geçtiğimiz yıl SDN ailesine katılarak okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

2050 otomobil sektöründe flying veichle çağı olabilir. Kara da yol alan araçlar için öngörülemez bir tarih 2050. Tasarım 5 yıl içerisinde karayolu lisansı alırsa iyi. Daha sonrası için tartışılır konumda.

" Nissan’ın 2050 GT-R konseptine stajer imzası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nissan’ın 2050 GT-R konseptine stajer imzası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nissan’ın 2050 GT-R konseptine stajer imzası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  2. 2 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  3. 3 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  4. 4 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  5. 5 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  6. 6 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  7. 7 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  8. 8 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  9. 9 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  10. 10 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!