Gelecekte daha popüler olurlar mı? Akıllı gözlükler 2020


28 Ekim 2020 Çarşamba 14:35
Gelecekte daha popüler olurlar mı? Akıllı gözlükler 2020

Akıllı gözlükler 2020 yılında nasıl görünüyor? Akıllı gözlükler, diğer giyilebilir cihazlar kadar popüler hale gelemedi. Bunun nedeni pek çok kişinin bu ürünün işlevselliğini anlamamasından kaynaklı olarak ihtiyaç duymaması.

Günlük hayatında gözlük kullanan kişilerin zaten akıllı gözlük tercihinde maalesef fazla seçeneği de bulunmuyor. Apple’ın akıllı gözlüğünün tanıtılmasını bekleyenlerin yanında Google Glass’ın tekrar piyasaya sürülmesi ve geliştirilmesini bekleyen insanlar bulunuyor. Bunların yanında Huawei Eyewear II,  yakın zaman önce karşımıza çıktı.

Daha pratik kullanım sunabilirler: Akıllı gözlükler 2020

Akıllı gözlükler, günlük hayatımıza girecek giyilebilir ürünler için bir sonraki büyük buluş olarak kabul ediliyor. Telefonlarla, akıllı saatlerle ve bluetooth özelliği ile elektronik cihazlara bağlanması bekleniyor. Şu an için müzik kontrolleri, yerleşik hoparlörleri ve mikrofonları sayesinde arama yapmayı sağlıyor. Bunun yanında kamera lensi yerleştirilen modellerde ise fotoğraf çekmek de mümkün hale geliyor.

Akıllı gözlük tarafında en dikkat çeken ve akılda kalan elbette Google olmuştu. Google Glass ile birlikte işyerlerini hedef alan teknoloji devi, beklenen etkiyi yaratamadı. Google ilk olarak 2013 yılında giyilebilir akıllı bir ürün olarak sunduğu Google Glass ile kesinlikle geleceğe ışık tutuyordu.

Google Glass, çıktıktan 2 yıl sonra beklentilerin çok altında satış rakamlarına ulaşması, insanların ilgisini çekmemesi ve benzer sebeplerden kaynaklı olarak, güncelleme almamaya başladı.

Akıllı gözlükler 2020

Google Glass

Pratik kullanımda insanların ihtiyaç duymadığı bu gözlük için Google’ın büyük planları suya düştü ve milyonlarca dolarlık bir kayba neden oldu. Bunların yanında Apple’ın zaten bir süredir akıllı gözlük üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Konu hakkında Apple tarafından bir açıklama gelmese de bazı sızıntılar mevcut.

Bir şeyden de eksik kalsan şaşarız diyeceğimiz elbette Facebook oluyor. Facebook VR başlık tarafında yaptığı çalışmalar ile biliniyor. Gelecek yıl yani 2021 yılında Facebook’un akıllı gözlüğünü piyasaya sürmesi bekleniyor. Facebook, Ray-Ban ile akıllı gözlük üretme ve bunları 2021’de pazara sunma fikrini bir süre önce duyurdu.

Facebook’un akıllı gözlüklerinin aslında bir PR hareketi olduğunu söylüyor. Apple ise iki yıl sonra, 2023’te çalışan akıllı gözlüklerini teslim edecek deniyor.

Gelecek vadeden North Focals ise Google tarafıyla kurduğu yakınlık ile gelecek dönemde ses getirmesi bekleniyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gelecekte daha popüler olurlar mı? Akıllı gözlükler 2020 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gelecekte daha popüler olurlar mı? Akıllı gözlükler 2020 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gelecekte daha popüler olurlar mı? Akıllı gözlükler 2020 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  2. 2 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  3. 3 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  4. 4 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  5. 5 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  6. 6 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  7. 7 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  8. 8 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  9. 9 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  10. 10 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?