Okunma

Gelecekten Gelen Foursquare: Forecast


28 Şubat 2012 Salı 10:15
Gelecekten Gelen Foursquare: Forecast

Bilindiği üzere Foursquare, kullanıcıların gittikleri yere check-in olmasını sağlıyor. Böylelikle arkadaşlarınızın nerede olduğunu da takip edebiliyorsunuz. Ancak Foursquare’in sebep olduğu en yaygın durumlardan birisi de check-in olduktan sonra gelen “haber verseydiniz biz de gelirdik” tarzındaki sitemkar tavırlar olabiliyor. Forecast ise bu nahoş durumu ortadan kaldırabiliyor.

Forecast, en basit tarifiyle “geleceğe check-in” olmanızı sağlıyor. Örnek vermek gerekirse Forecast kullanıcısı, bugünden 4 gün sonrası için “Akşam saat 8’de Melekler Ocakbaşında, Ufuk ve Özge ile dürüm yiyor olacağım” tarzında bir check-in yapmanızı ve arkadaşlarınızın da bunu görerek isterlerse plana bir tıklamayla dahil olmalarını sağlıyor.

     

Beta aşamasını geride bırakan Forecast, Android ve iPhone versiyonlarıyla uygulama mağazalarındaki yerini bugünlerde alacak. Foursquare ve Facebook ile giriş yapılabilen uygulama, Facebook’taki etkinlikler sayfasının Foursquare destekli ve mobil versiyonu diyebiliriz. Uygulamanın web sitesinden üye olmak mümkün.

CEO René J. Pinnell, uygulama ile ilgili olarak “Forecast ile ilgili özel olan şey, geleceği, yani henüz olmamış şeyleri kapsıyor olması. Bu da istediğiniz gibi değiştirebileceğiniz anlamına geliyor.” açıklamasını yaptı. Arkadaşlarınızın yaygın bir şekilde kullandığı bir uygulama olması durumunda Forecast’in son derece faydalı ve eğlenceli olacağı kesin, ancak yaygınlaşana kadar belirli bir süre geçmesi gerekecektir diye tahmin ediyorum.

:: Forecast sizce başarılı bir fikir mi?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Gelecekten Gelen Foursquare: Forecast”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiyede ***** zaten bunu yapıyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Forecast eminim iyi bir örnek olacaktır. Fakat incelemek isteyenlere ***** u öneririm. Pimleme mantığıyla bu future checkin ozelligini birkaç aydır zaten kullanıyor *****.

  ***** ekibine duyurulur 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  o zaman “haber verseydiniz biz de gelirdik” diyenlere ” gelmeni isteseydik haber verirdik” diyesim geldi 🙂

" Gelecekten Gelen Foursquare: Forecast konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gelecekten Gelen Foursquare: Forecast ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gelecekten Gelen Foursquare: Forecast ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "